Moreno: G‘alaba quvonchli, lekin asosiy vaqtda emas
"Sochi" futbol klubi bosh murabbiyi Robert Moreno "Krylya Sovetov" jamoasiga qarshi o‘yindan so‘ng o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvdan keyin u birinchi g‘alaba haqida so‘z yuritar ekan, bu mavsumdagi ilk yutuq bo‘lsa-da, asosiy vaqt durang bilan yakunlanganini ta’kidladi. Moreno natijadan mamnun bo‘lsa-da, asosiy vaqtda g‘alaba qozonishni istashini aytdi.
Murabbiy jamoaning darvozaboni Dyupinni maydonga tushirganiga ham izoh berdi. U Dyupinning tajribasi va mahorati jamoaga yordam berishini kutayotganini, lekin faqat Dyupin emas, yaqinda jamoaga qo‘shilgan boshqa futbolchilar ham asta-sekin o‘z salohiyatini ko‘rsata boshlaganini ta’kidladi.
Ularning to‘liq moslashuvi va yaxshi sport formasiga kirishi natijada jamoa yanada kuchli bo‘lishiga ishonadi. O‘yinda himoyachi gol urganini, shuningdek, hujumchini maydonga tushirganini ham izohladi.
Murabbiy natijani mustahkamlash va hujumni kuchaytirish maqsadida bunday qaror qabul qilinganini aytdi. Shuningdek, Ignatov tomonidan urilgan gol ofsayd tufayli bekor qilinganini, bu juda achinarli bo‘lganini bildirdi.
Moreno hujumkor o‘yin uslubini yoqlashini, ko‘proq gol urishni va futbolchilar ham, muxlislar ham bunday o‘yindan zavq olishini istashini ta’kidladi. Murabbiy 3:1 yoki 3:2 hisobidagi g‘alabani 1:0 yoki 2:1 hisobidan afzal ko‘rishini, futbol muxlislar uchun ekanini bildirdi.
O‘yinning so‘nggi daqiqalarida raqib tomonidan urilgan gol haqida gapirar ekan, murabbiy jamoa hali ham ayrim xatolarga yo‘l qo‘yayotganini tan oldi. U aynan ushbu vaziyatda ortiqcha xatolar bo‘lganini, bunday holatlarni kelajakda kamaytirish ustida ishlashlarini aytdi.

Moreno: Победа радостная, но не в основной момент
"Сочи" футбольный клуб главный тренер Роберт Морено поделился своими мыслями после матча с командой "Крылья Советов". Об этом сообщает Euro-football.ru.
После встречи он говорил о первой победе, отметив, что это была первая победа в этом сезоне, но основной время завершилось вничью. Хотя Морено был доволен результатом, он сказал, что хотел бы одержать победу в основное время.
Тренер также прокомментировал выход на поле вратаря Дюпина. Он отметил, что ожидает, что опыт и мастерство Дюпина помогут команде, но не только Дюпин, а и другие футболисты, недавно присоединившиеся к команде, постепенно начинают показывать свой потенциал.
Он уверен, что их полная адаптация и хорошая спортивная форма сделают команду еще сильнее. Он также прокомментировал, что защитник забил гол, а также выпустил нападающего на поле.
Тренер сказал, что такое решение было принято с целью укрепления результата и усиления атаки. Он также сообщил, что гол, забитый Игнатовым, был отменен из-за офсайда, что было очень обидно.
Морено подчеркнул, что поддерживает атакующий стиль игры, хочет забивать больше голов и чтобы как футболисты, так и болельщики наслаждались такой игрой. Тренер заявил, что предпочел бы победу со счетом 3:1 или 3:2, чем 1:0 или 2:1, так как футбол для болельщиков.
Говоря о голе, забитом соперником в последние минуты игры, тренер признал, что команда все еще допускает некоторые ошибки. Он сказал, что именно в этой ситуации было слишком много лишних ошибок и они будут работать над уменьшением таких ситуаций в будущем.