Krasnodar Dinamoni yirik hisobda mag‘lub etdi
Rossiya Kubogi doirasida futbol bo‘yicha navbatdagi uchrashuv Moskva shahrida bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unda “Dinamo” va “Krasnodar” jamoalari o‘zaro kuch sinashdi. O‘yin 13 avgust kuni “VTB Arena” stadionida o‘tkazildi.
Uchrashuvda “Krasnodar” jamoasi yirik hisobda g‘alaba qozondi. Hisob 0:4 bo‘ldi.
Uchrashuvning birinchi bo‘limidayoq “Krasnodar” ustunlikni qo‘lga kiritdi. Dastlab 19-daqiqada Kazbek Mukaillov hisobni ochdi.
34-daqiqada Gustavo Santos ikkinchi golni kiritdi. Bo‘lim yakunlanishidan oldin, ya’ni 44-daqiqada yana Kazbek Mukaillov o‘zining ikkinchi golini urdi va hisob 0:3 ko‘rinishini oldi.
Ikkinchi bo‘limda ham “Dinamo” jamoasi o‘z o‘yinini topa olmadi. 87-daqiqada Eduard Spertsyan to‘rtinchi golni kiritib, uchrashuv natijasini belgilab berdi.
Mazkur o‘yinda “Dinamo” jamoasi bir qancha yosh futbolchilarni maydonga tushirdi. “Krasnodar” esa tajribali va yosh futbolchilarni birga harakatlantirdi.
“Dinamo” futbolchilari bir nechta xatolarga yo‘l qo‘yishdi va bu raqibning gollar kiritishiga sabab bo‘ldi. Aynan shu omillar hisobning yirik ko‘rinish olishi uchun asosiy sabab bo‘ldi.
So‘nggi o‘n kun ichida bu ikki jamoa ikkinchi bor maydonda uchrashdi va har ikki safar ham “Krasnodar” g‘alaba qozondi. Uchrashuv davomida “Dinamo” jamoasi o‘z o‘yinini tiklay olmadi va so‘nggi daqiqalarda yana bir gol o‘tkazib yubordi.

Краснодар разгромил Динамо
Очередная встреча по футболу в рамках Кубка России прошла в Москве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В ней команды "Динамо" и "Краснодар" встретились в очном поединке. Игра состоялась 13 августа на стадионе "ВТБ Арена".
В матче команда "Краснодар" одержала крупную победу. Счет 0:4.
Уже в первом тайме "Краснодар" завоевал преимущество. Сначала на 19-й минуте Казбек Мукаиллов открыл счет.
На 34-й минуте Густаво Сантос забил второй гол. Перед окончанием тайма, а именно на 44-й минуте, Казбек Мукаиллов забил свой второй гол, и счет стал 0:3.
Во втором тайме команда "Динамо" также не смогла найти свою игру. На 87-й минуте Эдуард Спертян забил четвертый гол, установив итоговый результат встречи.
В этом матче команда "Динамо" выпустила на поле несколько молодых футболистов. "Краснодар", в свою очередь, сочетал опытных и молодых игроков.
Футболисты "Динамо" допустили несколько ошибок, что стало причиной голов соперника. Именно эти факторы стали основными причинами крупного счета.
За последние десять дней эти две команды встретились на поле во второй раз, и в оба раза "Краснодар" одержал победу. В ходе матча команда "Динамо" не смогла восстановить свою игру и в последние минуты пропустила еще один гол.