Bystrov: Stankovich “Spartak” uchun yetarli murabbiy emas
“Zenit” va Moskvaning “Spartak” jamoalarida to‘p surgan sobiq futbolchi Vladimir Bystrov “Spartak”ning Dejan Stankovich boshchiligidagi natijalariga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda “Spartak” Rossiya chempionatining to‘rt turidan so‘ng atigi bir marta g‘alaba qozongan va turnir jadvalida o‘n birinchi o‘rinda bormoqda. Vladimir Bystrovning fikricha, bunday murabbiy “Spartak”da ishlamasligi kerak.
U murabbiy qat’iyatli, mas’uliyatni o‘z zimmasiga ola oladigan va futbolchilarga o‘z kuchi bilan namuna bo‘la oladigan inson bo‘lishi zarur, deya ta’kidladi. Mutaxassis murabbiy jamoa oldida hech qanday zaiflik ko‘rsatmasligi kerakligini, futbolchilar o‘z murabbiylaridan shubhalanmasliklari muhimligini qayd etdi.
Bystrov serbiyalik mutaxassisni ko‘proq tashqi ko‘rinishga va omma oldida o‘zini ko‘rsatishga urinishda aybladi. U Stankovichning hakamlar bilan ko‘p bahslashishini, matbuotda hakamlar jamoaning ochkolarini olib qo‘yayotgani haqida gapirishini misol sifatida keltirdi.
Avvalroq “Spartak” rahbariyati Stankovichni iste’foga chiqarish masalasini ko‘rib chiqayotgani, uning o‘rniga “Krasnodar”da ishlagan yana bir serbiyalik mutaxassis Vladimir Ivich asosiy nomzod sifatida ko‘rilayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi.

Быстров: Станкович не является достаточным тренером для "Спартака"
Бывший футболист, игравший за «Зенит» и московский «Спартак», Владимир Быстров высказал свое мнение о результатах «Спартака» под руководством Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На данный момент «Спартак» одержал всего одну победу после четырех туров чемпионата России и занимает одиннадцатое место в турнирной таблице. По мнению Владимира Быстрова, такой тренер не должен работать в «Спартаке».
Он подчеркнул, что тренер должен быть настойчивым, брать на себя ответственность и быть примером для игроков своим трудом. Специалист отметил, что тренер не должен показывать никаких слабостей перед командой, и важно, чтобы футболисты не сомневались в своих тренерах.
Быстров обвинил сербского специалиста в том, что он больше заботится о внешнем виде и стремится продемонстрировать себя перед публикой. Он привел в пример частые споры Станковича с арбитрами и его заявления в прессе о том, что арбитры лишают команду очков.
Ранее сообщалось, что руководство «Спартака» рассматривает вопрос об увольнении Станковича, а на его место в качестве основного кандидата рассматривается еще один сербский специалист Владимир Ивич, работавший в «Краснодаре».