“Tottenxem” markaziy himoyachisi Kevin Danso o‘z jamoasining UEFA Superkubogi uchrashuvida “PSJ”ga qarshi o‘yinidagi mag‘lubiyati yuzasidan fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Londonda o‘tgan bahsda “Tottenxem” dastlab ikki gol urib oldinga chiqib oldi. Biroq, uchrashuv yakuniga yaqin raqib ketma-ket ikkita gol urib, hisobni tenglashtirdi.
Natijada, penaltilar seriyasida “PSJ” 4:3 hisobida g‘alaba qozonib, kubokni qo‘lga kiritdi. Kevin Dansoning so‘zlariga ko‘ra, ular dunyoning eng kuchli jamoalaridan biriga qarshi maydonga tushgan va ko‘plab imkoniyatlar yaratgan.
Uchrashuv so‘ngida “PSJ” ikkita yaxshi gol urganini, bunday vaziyatni oldini olish mumkinligini, ammo bunga erishilmagani jamoani ranjitganini ta’kidladi. Danso mag‘lubiyatni qabul qilish oson emasligini, chunki jamoa o‘yinga tuzilgan rejani to‘liq bajarganini aytdi.
Ularning harakatiga qaramay, birinchi gol o‘tkazib yuborilgandan keyin ham diqqatni yo‘qotmaslikka harakat qilishgan, biroq raqib baribir ikkinchi golni urgan. Ma’lumot uchun, “Tottenxem” jamoasi navbatdagi uchrashuvini shanba kuni Premer-liga birinchi turida “Byornli”ga qarshi o‘tkazadi.

Тоттенхэм проиграл ПСЖ в пенальти, Дансо расстроился
Центральный защитник "Тоттенхэма" Кевин Дансо высказался о поражении своей команды в матче за Суперкубок УЕФА против "ПСЖ". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче, прошедшем в Лондоне, "Тоттенхэм" сначала забил два гола и вышел вперед. Однако ближе к концу встречи соперник забил два гола подряд и сравнял счет.
В результате в серии пенальти "ПСЖ" одержал победу со счетом 4:3 и завоевал кубок. По словам Кевина Дансо, они вышли на поле против одной из сильнейших команд мира и создали множество возможностей.
Он отметил, что в конце матча "ПСЖ" забил два хороших гола, и что такую ситуацию можно было предотвратить, но это не удалось, что расстроило команду. Дансо сказал, что принять поражение нелегко, так как команда полностью выполнила план на игру.
Несмотря на их усилия, после пропущенного первого гола они пытались не терять концентрацию, но соперник все равно забил второй гол. Для справки, команда "Тоттенхэм" проведет следующий матч в субботу в первом туре Премьер-лиги против "Бернли".