Massalyga: Spartak oldindagi barcha o‘yinlarda g‘alaba qozonishi kerak
Moskvaning Spartak futbol klubi hujumchisi Nikita Massalyga jamoaning mavsum boshidagi omadsiz natijalari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, hozirgi vaziyatda aniq sababni ko‘rsatish qiyin. U jamoaga kelajakdagi uchrashuvlarda g‘alaba qozonish uchun harakat qilish kerakligini ta’kidladi.
Massalyga so‘zlariga ko‘ra, o‘tgan o‘yinlarni ortga qaytarib bo‘lmaydi, shuning uchun Spartak futbolchilari navbatdagi bahslarga yaxshiroq tayyorlanishga intilishadi va oldinda bo‘ladigan uchrashuvlarda muvaffaqiyatga erishishni maqsad qilgan. Yangi mavsumda Spartak jami olti o‘yin o‘tkazdi.
Ushbu bahslarda jamoa ikki marta g‘alaba qozondi, bir uchrashuvda durang natija qayd etdi va uch marotaba mag‘lubiyatga uchradi. Bu natijalar jamoa uchun kutilganidek bo‘lmaganligini ko‘rsatadi.
Spartakning navbatdagi o‘yini 16-avgust, shanba kuni bo‘lib o‘tadi. Uchrashuv Rossiya premyer-ligasining beshinchi turi doirasida Zenit jamoasiga qarshi o‘tkaziladi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 17:30da boshlanadi. Klub muxlislari navbatdagi uchrashuvda Spartakdan yaxshi natija kutmoqda.

Масалыга: Спартак должен победить во всех играх перед собой
Нападающий московского футбольного клуба Спартак Никита Масалый высказал свое мнение о неудачных результатах команды в начале сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в текущей ситуации трудно указать на конкретную причину. Он подчеркнул, что команде необходимо стремиться к победам в предстоящих матчах.
Согласно словам Масалого, прошлые игры уже не вернуть, поэтому футболисты Спартака будут стремиться лучше подготовиться к следующим матчам и ставят целью добиться успеха в предстоящих встречах. В новом сезоне Спартак провел в общей сложности шесть игр.
В этих матчах команда одержала две победы, зафиксировала одну ничью и трижды потерпела поражение. Эти результаты показывают, что команда не оправдала ожиданий.
Следующий матч Спартака состоится 16 августа, в субботу. Встреча пройдет в рамках пятого тура Российской Премьер-Лиги против команды Зенит.
Игра начнется в 17:30 по московскому времени. Болельщики клуба ожидают хорошего результата от Спартака в следующем матче.