Perrin: Kransodarning to‘rt gollik g‘alabasi mukammal bo‘ldi
"Kransodar" hujumchisi Gaetan Perrin Moskvaning "Dinamo" jamoasiga qarshi o‘yindan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya Kubogi guruh bosqichining ikkinchi tur uchrashuvi "Kransodar" foydasiga 4:0 hisobida yakunlandi. Perrin maydonga 72-daqiqada zaxiradan tushdi, biroq gol yoki golli uzatma amalga oshirmadi.
Futbolchining so‘zlariga ko‘ra, bu o‘yin jamoa uchun juda yaxshi o‘tdi. Ayniqsa, "Kransodar" darvozasi daxlsiz saqlanib, to‘rt marta raqib darvozasini ishg‘ol qilgani quvonarli.
Perrin bu natijani mukammal g‘alaba deb atadi. Unga ko‘ra, bunday muvaffaqiyat jamoaga ishonch bag‘ishlaydi va keyingi o‘yinlarda ham yaxshi natijalar uchun turtki bo‘ladi.
Ma’lumot uchun, 17-avgust kuni Murad Musayev boshchiligidagi "Kransodar" o‘z maydonida "Sochi" jamoasini qabul qiladi. Rossiya chempionatining beshinchi tur uchrashuvi Toshkent vaqti bilan soat 22:30 da boshlanadi.

Перрин: Четырехголевая победа Краснодара была безупречной
"Нападающий «Краснодара» Гаэтан Перрин высказал свои мысли после матча против московского «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Второй тур группового этапа Кубка России завершился со счетом 4:0 в пользу «Краснодара». Перрин вышел на поле на 72-й минуте, но не забил гол и не сделал голевой передачи.
По словам футболиста, игра прошла очень хорошо для команды. Особенно радует, что ворота «Краснодара» остались неприкосновенными, и команда забила четыре гола в ворота соперника.
Перрин назвал этот результат идеальной победой. По его словам, такой успех придаёт команде уверенность и станет стимулом для хороших результатов в следующих играх.
Для справки, 17 августа под руководством Мурада Мусаева «Краснодар» примет на своем поле команду «Сочи». Матч пятого тура чемпионата России начнется в 22:30 по ташкентскому времени.