Gustavo Santos Viktor Sani eng yaxshi futbolchi deb topdi
Gustavo ushbu savolga javob berar ekan, o‘z jamoasidagi hamyurti Viktor Sani eng yaxshi futbolchi sifatida tanladi. U har kuni Viktor Sa bilan birga mashg‘ulot o‘tkazishini va doimo muloqotda bo‘lishini ta’kidladi.
Shu sababli, uning fikricha, Viktor Sa ligadagi eng yaxshi futbolchi hisoblanadi. Joriy hafta o‘tkazilgan uchrashuvda "Kransodar" safarda Moskvaning "Dinamo" jamoasini 4:0 hisobida yirik mag‘lubiyatga uchratdi.
Bu uchrashuv Rossiya Kubogi guruh bosqichining ikkinchi turidan o‘rin olgan edi. Mazkur o‘yinda Gustavo Santos ham o‘z hissasini qo‘shib, jamoasining g‘alabasiga gol bilan yordam berdi.
"Kransodar" navbatdagi uchrashuvini yakshanba kuni, 17-avgust sanasida o‘z maydonida Sochi jamoasiga qarshi o‘tkazadi. Ushbu uchrashuv Rossiya Premyer-ligasi beshinchi turidan o‘rin olgan bo‘ladi.

Густаво Сантос признал Виктора Сани лучшим футболистом
"Краснодар" футбольный клуб нападающий Густаво Сантос ответил на вопрос о том, кто является лучшим футболистом Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Отвечая на этот вопрос, Густаво выбрал своего соотечественника Виктора Сани лучшим футболистом. Он отметил, что каждый день тренируется вместе с Виктором Са и всегда с ним общается.
Поэтому, по его мнению, Виктор Са является лучшим футболистом лиги. В прошедшем матче "Краснодар" на выезде крупно проиграл московскому "Динамо" со счетом 4:0.
Этот матч прошел во втором туре группового этапа Кубка России. В этом поединке Густаво Сантос также внес свой вклад, помогая команде забить гол и одержать победу.
"Краснодар" проведет следующий матч в воскресенье, 17 августа, на своем поле против команды "Сочи". Этот матч будет частью пятого тура Российской Премьер-Лиги.