Mostovoy Dinamo va Krasnodar o‘yinini tahlil qildi
O‘tgan yillardagi mashhur futbolchi Aleksandr Mostovoy poytaxtning Dinamo va Krasnodar jamoalari o‘rtasidagi kubok o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda Moskva jamoasi 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Mostovoy o‘z fikrida Dinamo jamoasining o‘yini uni hayratda qoldirganini ta’kidladi.
Har ikkala jamoa asosiy tarkib bilan maydonga tushmagan, shuning uchun o‘yinning bunday farq bilan yakunlanishi g‘alati ekanligini bildirdi. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, agar musobaqa formati o‘zgarganida, kubok o‘yinlariga bo‘lgan munosabat boshqacha bo‘lardi.
Rossiya Premyer Ligasi jadvalida Dinamo jamoasi besh ochko bilan to‘qqizinchi o‘rinda, Krasnodar esa to‘qqiz ochko bilan ikkinchi pog‘onada bormoqda. Musobaqaning hozirgi holati va jamoalarning o‘yin ko‘rsatkichlari kelajakdagi o‘yinlarga ham ta’sir ko‘rsatishi mumkinligi ta’kidlandi.

Мостовой проанализировал матч Динамо и Краснодар
Известный футболист прошлых лет Александр Мостовой высказал мнение о кубковом матче между командами столицы — Динамо и Краснодаром. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась поражением московской команды со счётом 0:4. Мостовой отметил, что игра Динамо его удивила.
Обе команды вышли на поле не в основном составе, поэтому он считает странным такой крупный счёт в матче. По словам специалиста, если бы формат соревнования изменился, отношение к кубковым играм было бы иным.
В таблице Российской Премьер-Лиги команда Динамо занимает девятое место с пятью очками, а Краснодар — второе место с девятью очками. Отмечается, что текущее положение в турнире и показатели команд могут повлиять на будущие игры.