Alenichev: Stankovichning ruhiy holati yomonlashmoqda
Rossiya terma jamoasi sobiq futbolchisi Dmitriy Alenichev “Spartak” jamoasining bosh murabbiyi Dejan Stankovichning ishdan bo‘shatilishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Alenichevning aytishicha, Stankovichning ruhiy holati unga yoqmayapti va u “Spartak”dan charchagan ko‘rinadi. Shuningdek, murabbiyning ishini davom ettirishga ehtiyoj sezmayotgani yoki futbolchilar uning g‘oyalarini qabul qilmayotgani mumkin.
Joriy mavsumda Rossiya Premyer Ligasi doirasida “qizil-oq” jamoa 2011 yildan beri eng yomon startni ko‘rsatdi. Moskva jamoasi to‘rt o‘yindan faqat bittasini yutishga muvaffaq bo‘ldi va hozirda turnir jadvalida 11-o‘rinda turibdi.

Аленичев: Психическое состояние Станковича ухудшается
Бывший футболист сборной России Дмитрий Аленичев высказался о возможном увольнении главного тренера «Спартака» Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Аленичева, психическое состояние Станковича ему не нравится, и он кажется уставшим от «Спартака». Также возможно, что тренер не видит необходимости продолжать работу или футболисты не принимают его идеи.
В текущем сезоне в рамках Российской Премьер-Лиги команда «красно-белых» показала худший старт с 2011 года. Московская команда выиграла только один из четырёх матчей и сейчас занимает 11-е место в турнирной таблице.
16 августа «Спартак» выйдет на поле в пятом туре чемпионата России против «Зенита». Начало матча запланировано на 17:30 по московскому времени.