Krasnodar mavsumda ikki kubokni qo‘lga kiritmoqchi
Gustavo Santos, bu yozda "Krasnodar" jamoasiga qo‘shilgan futbolchi, joriy mavsumdagi jamoaning maqsadlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, "Krasnodar" joriy mavsumda kubok va chempionatni qo‘lga kiritib, dubllashga qodir. Jamoa birinchi o‘rinni egallashni istaydi va shu maqsadda tinimsiz mehnat qilmoqda.
Santos bu haqda Metaratings.ru saytiga bergan intervyusida shunday dedi. O‘tgan mavsumda "Krasnodar" Rossiya Premyer Ligasi tarixida birinchi marta oltin medallarni qo‘lga kiritdi.
Ammo Fonbet Rossiya Kubogida jamoa chorak final bosqichida "Ahmat" jamoasiga mag‘lub bo‘lib, musobaqadan chiqib ketdi. Hozirda Murad Musayev boshchiligidagi "Krasnodar" jamoasi turnir jadvalida ikkinchi o‘rinda turibdi va "Lokomotiv"dan uch ochko ortda qolmoqda.

Краснодар хочет выиграть два кубка в сезоне
Густаво Сантос, футболист, присоединившийся к команде "Краснодар" этим летом, высказался о целях команды на текущий сезон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, "Краснодар" в этом сезоне способен выиграть кубок и чемпионат, сделав дубль. Команда стремится занять первое место и усердно работает для достижения этой цели.
Сантос рассказал об этом в интервью сайту Metaratings.ru. В прошлом сезоне "Краснодар" впервые в истории Российской Премьер-Лиги завоевал золотые медали.
Однако в Кубке России от Фонбет команда вылетела на стадии четвертьфинала, проиграв "Ахмату". В настоящее время команда под руководством Мурада Мусаева занимает второе место в турнирной таблице, отставая от "Локомотива" на три очка.