Semshov: Rostov mavsum oxirida o‘rtalarda bo‘ladi
Rossiya terma jamoasining sobiq yarim himoyachisi Igor Semshov joriy mavsumda «Rostov» jamoasining imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoa yetakchilarining ketishi keyin o‘ynash biroz qiyinlashgan. Semshovning so‘zlariga ko‘ra, jarohatlar bilan bog‘liq muammolar bartaraf etilgach, «Rostov» o‘tgan mavsumdagi o‘rni — jadvalning o‘rtalariga qaytadi.
Hozirgi mavsumda «Rostov» barcha musobaqalarda oltita o‘yindan faqat bittasini yutdi. Jamoa Rossiya Premer-ligasida uchta ochko to‘plab, 13-o‘rinda bormoqda.
17 avgust kuni «Rostov» jamoasi Jonatan Alba boshchiligida «Rubin» jamoasiga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi. Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 15:45 da boshlanadi.

Семшов: Ростов будет в середине таблицы к концу сезона
Бывший полузащитник сборной России Игорь Семшов высказался о возможностях команды «Ростов» в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, после ухода лидеров команды играть стало немного сложнее. По словам Семшова, после устранения проблем с травмами «Ростов» вернётся на прошлогоднее место — в середину турнирной таблицы.
В текущем сезоне «Ростов» выиграл только один из шести матчей во всех соревнованиях. Команда набрала три очка в Российской Премьер-лиге и занимает 13-е место.
17 августа команда «Ростов» под руководством Джонатана Альбы проведёт выездной матч против «Рубина». Встреча начнётся в 15:45 по московскому времени.
В целом, после восстановления состояния команды надеются на лучшие результаты во второй половине сезона.