Zenit Kastelyanos transferi haqida izoh berdi
Zenit jamoasi rahbari Aleksandr Medvedev Rimning Lazio klubidan hujumchi Valentin Kastelyanosning ehtimoliy transferi haqida qisqacha izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Sport24 nashriga bergan intervyusida Kastelyanosning Zenitning hujumchi izlashdagi asosiy maqsadi ekanligi haqida tarqalgan xabarlarni yolg‘on deb atadi. 2024-2025 yilgi mavsumda argentinalik hujumchi 40 ta o‘yinda maydonga tushib, 14 ta gol urdi va 8 ta golli uzatma amalga oshirdi.
Uning bozor qiymati taxminan 25 million yevroga teng. Hozirda Zenit Premyer-ligada sakkizinchi o‘rinda turibdi.
Keyingi o‘yinda jamoa 16 avgust, shanba kuni Moskvadagi Spartak klubi bilan safarda bellashadi. Ushbu o‘yin jamoaning mavsumdagi muhim bahslaridan biri hisoblanadi.
Zenit rahbariyatining so‘zlariga ko‘ra, klub transfer siyosatini ehtiyotkorlik bilan olib boradi va faqat jamoaga haqiqatan kerakli o‘yinchilarni sotib olishga intiladi.

Зенит прокомментировал трансфер Кастельяноса
Руководитель команды Зенит Александр Медведев кратко прокомментировал возможный трансфер нападающего Валентина Кастельяноса из римского клуба Лацио. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью изданию Sport24 он назвал ложными слухи о том, что Кастельянос является основной целью Зенита в поисках нападающего. В сезоне 2024-2025 аргентинский нападающий провёл 40 матчей, забил 14 голов и сделал 8 результативных передач.
Его рыночная стоимость составляет примерно 25 миллионов евро. В настоящее время Зенит занимает восьмое место в Премьер-лиге.
В следующем матче команда 16 августа, в субботу, сыграет в гостях с московским клубом Спартак. Эта игра считается одним из важных поединков команды в сезоне.
По словам руководства Зенита, клуб ведёт трансферную политику с осторожностью и стремится приобретать только действительно нужных команде игроков.