Mahachqalalik «Dinamo» jamoasi darvozaboni David Volk Rossiya Kubogini qo‘lga kiritish imkoniyati borligini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrida, jamoa turnirda katta natijalarga erishishi mumkinligini aytdi. Rossiya Premyer Ligasi yo‘llanmasi uchun o‘tkazilgan guruh bosqichining ikkinchi turida Mahachqala jamoasi Moskva «Spartak»ini safarda mag‘lub etdi va guruh yetakchisi bo‘ldi.
David Volkning so‘zlariga ko‘ra, play-off bosqichida har qanday voqea yuz berishi mumkin. Alohida o‘yinda har qanday raqibni mag‘lub etish imkoniyati mavjud.
Muhimi, jamoa a’zolari o‘zlarini to‘g‘ri ruhlantirib, kuchli xarakter namoyish etishlari kerak. Shunda har qanday natija ularga qo‘l yetarli bo‘ladi.
Guruhdagi boshqa raqiblar «Pari NN» va «Rostov» jamoalari hisoblanadi. To‘rt turdan so‘ng Mahachqala jamoasi besh ochko bilan turnir jadvalida o‘nchi pog‘onani egallab turibdi.

Махачкала «Динамо» вратарь ставит целью Кубок
Вратарь махачкалинского «Динамо» Давид Волк подчеркнул, что у команды есть шанс завоевать Кубок России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, команда может добиться больших результатов на турнире. Во втором туре группового этапа, который проходил за путёвку в Российскую Премьер-Лигу, махачкалинская команда на выезде обыграла московский «Спартак» и стала лидером группы.
По словам Давида Волка, в плей-офф может произойти всё что угодно. В отдельном матче есть возможность обыграть любого соперника.
Главное, чтобы игроки команды правильно настроились и проявили сильный характер. Тогда любой результат будет для них достижим.
Другими соперниками в группе являются команды «Пари НН» и «Ростов». После четырёх туров махачкалинская команда с пятью очками занимает десятое место в турнирной таблице.