Manchester Siti Josh Achimpon uchun kurashmoqda
Chelsi jamoasining o‘ng qanot himoyachisi Josh Achimpon Mančester Siti klubining qiziqishini uyg‘otdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
London klubi istiqbolli, 19 yoshli futbolchini qo‘yib yuborishni istamaydi va "shaharliklarga" uning sotilmasligini aniq bildirgan. Shuningdek, Angliya futbolchisiga ijaraga olish taklifi bilan Bornmut klubi ham murojaat qilgan, ammo Chelsi jamoasi bunday bitimni rad etgan.
Josh Achimponni Nyu-Kasl klubi ham kuzatib bormoqda. Transfermarkt bahosiga ko‘ra, uning transfer qiymati 8 million yevroni tashkil etadi.
Futbolchining amaldagi shartnomasi 2029 yil yozigacha amal qiladi. Chelsi jamoasi safida Achimpon 14 ta rasmiy o‘yinda maydonga tushgan, ammo to‘g‘ridan-to‘g‘ri gol urilishida ishtirok etmagan.
Uning jamoaga qo‘shgan hissasi asosan himoya chizig‘ida barqarorlikni ta’minlashdan iborat. Klub yosh futbolchining rivojlanishiga katta umid bog‘lagan va uni qo‘lga kiritgan boshqa jamoalarga sotishni istamayapti.

Манчестер Сити борется за Джоша Ачимпона
Правый защитник команды Челси Джош Ачимпон вызвал интерес у клуба Манчестер Сити. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Лондонский клуб не хочет отпускать перспективного 19-летнего футболиста и ясно дал понять «горожанам», что не собирается продавать его. Также клуб Борнмута обращался с предложением аренды английского футболиста, но команда Челси отклонила такое соглашение.
За Джоша Ачимпона также следит клуб Ньюкасл. По оценке Transfermarkt, его трансферная стоимость составляет 8 миллионов евро.
Действующий контракт футболиста действует до лета 2029 года. В составе Челси Ачимпон провел 14 официальных матчей, однако не участвовал напрямую в забитых голах.
Его вклад в команду в основном заключается в обеспечении стабильности в линии защиты. Клуб возлагает большие надежды на развитие молодого футболиста и не хочет продавать его другим командам, которые заинтересованы в его приобретении.