Spartak Zenitga qarshi g‘alabani maqsad qilmoqda
Rossiya chempionatining beshinchi turidagi markaziy o‘yin poytaxtning “Spartak” klubi va Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasi o‘rtasida o‘tkaziladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda “qizil-oq” jamoasi hujumchisi Igor Dmitriev fikrlarini bildirdi. U “Zenit”ga qarshi o‘yinni tahlil qilishlarini aytdi va g‘alaba qozonish zarurligini ta’kidladi.
Futbolchi intervyusida o‘yinga jiddiy tayyorgarlik ko‘rishlarini ma’lum qildi. O‘yin 16 avgust, shanba kuni “Lukoyl Arena” stadionida bo‘lib o‘tadi.
O‘zbekiston vaqti bilan soat 17:30da boshlanadi. Hozirda “Spartak” Rossiya Premyer Ligasi turnir jadvalida 11-o‘rinda, “Zenit” esa sakkizinchi pog‘onada turibdi.
Har ikki jamoa o‘z o‘yinini yaxshilashga intilmoqda va muxlislar uchun qiziqarli bahs bo‘lishi kutilmoqda. Ushbu uchrashuv chempionatning muhim bosqichlaridan biri hisoblanadi.

Спартак ставит целью победу над Зенитом
Центральный матч пятого тура чемпионата России пройдет между московским клубом «Спартак» и санкт-петербургской командой «Зенит». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче высказался нападающий команды «красно-белых» Игорь Дмитриев. Он отметил, что анализируют игру против «Зенита» и подчеркнул необходимость одержать победу.
Футболист в интервью сообщил, что серьезно готовятся к игре. Матч состоится 16 августа, в субботу, на стадионе «Лукойл Арена».
Начало в 17:30 по узбекскому времени. В настоящее время «Спартак» занимает 11-е место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги, а «Зенит» — восьмое.
Обe команды стремятся улучшить свою игру, и ожидается интересный поединок для болельщиков. Эта встреча считается одним из важных этапов чемпионата.