Spartak va Zenit o‘rtasidagi o‘yinda kim g‘alaba qiladi?
Bugun, 2025 yil 16 avgust kuni Rossiya futbol chempionatining beshinchi turining asosiy o‘yini bo‘lib o‘tadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda Moskva jamoasi "Spartak" va Sankt-Peterburgning "Zenit" klubi o‘zaro kuch sinashadi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 17:30 da boshlanadi.
Tahlilchilarning fikricha, ushbu uchrashuvda "Zenit" jamoasi favorit hisoblanadi. G‘alaba ehtimoli 38,7 foiz, "Spartak"ning g‘alabasi esa 30,4 foizga baholanmoqda.
O‘yinning durang bilan yakunlanish ehtimoli esa 30,9 foizni tashkil qiladi. Eslatib o‘tamiz, joriy yil mart oyida ikki jamoa o‘rtasidagi so‘nggi uchrashuvda "Spartak" 2:1 hisobida g‘alaba qozongan edi.
Rossiya Premer-ligasining beshinchi turidagi "Spartak" va "Zenit" o‘yinini to‘g‘ridan-to‘g‘ri translyatsiya qilish imkoniyati bizning portalda taqdim etiladi. Foydalanuvchilar ushbu o‘yinni sayt orqali jonli tomosha qilishlari mumkin.

Кто победит в матче между Спартаком и Зенитом?
Сегодня, 16 августа 2025 года, состоится главный матч пятого тура чемпионата России по футболу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этой игре московская команда "Спартак" встретится с клубом "Зенит" из Санкт-Петербурга. Матч начнётся в 17:30 по московскому времени.
По мнению аналитиков, фаворитом встречи является команда "Зенит". Вероятность победы — 38,7%, а победа "Спартака" оценивается в 30,4%.
Вероятность ничейного исхода составляет 30,9%. Напомним, что в последней встрече команд в марте этого года "Спартак" выиграл со счётом 2:1.
Прямую трансляцию матча пятого тура Российской Премьер-лиги между "Спартаком" и "Зенитом" можно будет посмотреть на нашем портале. Пользователи смогут смотреть игру в прямом эфире на сайте.