Poytaxtning "Lokomotiv" jamoasi himoyachisi Maksim Nenaxov Rossiyaning "Syon" klubida o‘ynayotgan yarim himoyachi Anton Miranchukning Rossiya chempionatiga qaytishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Antonni o‘z jamoalarida ko‘rishdan mamnun bo‘lishlarini ta’kidladi va agar Miranchuk haqiqatan ham Rossiya chempionatiga qaytmoqchi bo‘lsa, aynan "Lokomotiv"ga kelishini istashlarini aytdi. Oldinroq "Dinamo" jamoasi 29 yoshli rossiyalik futbolchini sotib olishni rejalashtirayotgani va Shveytsariya klubiga muzokaralar olib borayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Joriy mavsumda Miranchuk Shveytsariya chempionatida faqat bitta o‘yinda maydonga tushgan, ammo samarali o‘yin ko‘rsatmagan. Shunday qilib, futbolchining kelajagi hali aniq emas, biroq uning Rossiya chempionatiga qaytishi ko‘plab muxlislar va mutaxassislar tomonidan kutib olinmoqda.

Антон Миранчук может вернуться в «Локомотив» – Ненахов
Защитник столичного клуба «Локомотив» Максим Ненахов высказался о возможном возвращении полузащитника Антона Миранчука, который играет в российском клубе «Сьон», в чемпионат России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что они были бы рады видеть Антона в своей команде и если Миранчук действительно захочет вернуться в чемпионат России, то они хотели бы, чтобы он пришёл именно в «Локомотив». Ранее сообщалось, что клуб «Динамо» планирует приобрести 29-летнего российского футболиста и ведёт переговоры с швейцарским клубом.
В текущем сезоне Миранчук сыграл в чемпионате Швейцарии всего в одном матче, но не показал эффективной игры. Таким образом, будущее футболиста пока не определено, однако его возвращение в чемпионат России ожидается многими болельщиками и специалистами.