Perren Golovinning o‘yin uslubini maqtadi
Krasnodar jamoasining qanot hujumchisi Gaetan Perren Monako yarim himoyachisi Aleksandr Golovinning o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Perrenning so‘zlariga ko‘ra, u Golovinning o‘yin uslubini yoqtiradi va uni bir necha yildan beri kuzatib kelmoqda. Uning fikricha, Golovin juda yaxshi darajaga ega va o‘yinchilik sifatlari yuqori baholanadi.
Perrenning so‘zlari sport portali Championat tomonidan keltirilgan. Perren o‘zining professional faoliyatini Krasnodarga o‘tishidan oldin Fransiyada davom ettirgan.
O‘tgan mavsumda, Fransiya chempionati Ligasi 1da u 34 ta o‘yinda maydonga tushib, 10 ta gol urgan va 11 ta golga uzatma bergan. Hozirda 29 yoshda bo‘lgan hujumchi Krasnodar safida Rossiya Kubogining ikki o‘yinida ishtirok etgan, ammo gol yoki golga uzatma bilan ajralib qolmagan.
Shunday qilib, Perren o‘zining tajribasi va o‘yini bilan jamoaga foyda keltirishga harakat qilmoqda.

Пэррен Головин похвалил стиль игры
Крайний нападающий команды Краснодар Гаэтан Перрен высказался о игре полузащитника Монако Александра Головина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Перрена, ему нравится стиль игры Головина, и он наблюдает за ним уже несколько лет. По его мнению, Головин обладает очень хорошим уровнем и высоко оценивается как игрок.
Слова Перрена приводит спортивный портал Чемпионат. Перрен продолжал свою профессиональную карьеру во Франции до перехода в Краснодар.
В прошлом сезоне во французской Лиге 1 он сыграл 34 матча, забил 10 голов и отдал 11 результативных передач. Сейчас 29-летний нападающий выступил за Краснодар в двух матчах Кубка России, но не отметился голами или результативными передачами.