Rasmus Hyulunn Bundesligaga o‘tishi mumkin
ESPN nashrining xabariga ko‘ra, 22 yoshli hujumchining transferi bilan Dortmundning "Borussiya" klubi qiziqmoqda. "Borussiya" rahbariyati yozgi transfer oynasi yopilishidan oldin ushbu futbolchini jamoaga qo‘shib olish uchun harakat qilishi ehtimoldan holi emas.
O‘tgan mavsumda Rasmus Angliya chempionatining 32 o‘yinida maydonga tushdi. U ushbu o‘yinlarda jami to‘rtta gol urishga muvaffaq bo‘ldi va bitta samarali uzatma amalga oshirdi.
Futbolchining transfer qiymati taxminan 35 million yevroga baholanmoqda. Ushbu ma’lumotlar asosida uning kelajagi haqida turli taxminlar mavjud bo‘lib, futbolchi yangi jamoada o‘zini namoyon etishga intilmoqda.
Bundesliga klublari yosh va iste’dodli futbolchilarga katta e’tibor qaratadi, shuning uchun Rasmus uchun bu yangi imkoniyat bo‘lishi mumkin.

Расмус Хюлунн может перейти в Бундеслигу
Нападающий сборной Дании Расмус Хюлунн, в настоящее время выступающий за «Манчестер Юнайтед», может покинуть клуб Английской Премьер-лиги и продолжить карьеру в немецкой Бундеслиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания ESPN, клуб дортмундской «Боруссии» заинтересован в трансфере 22-летнего нападающего. Руководство «Боруссии» может попытаться подписать этого футболиста до закрытия летнего трансферного окна.
В прошлом сезоне Расмус провел 32 матча в чемпионате Англии. В этих играх он сумел забить четыре гола и отдать одну результативную передачу.
Оценочная стоимость трансфера футболиста составляет около 35 миллионов евро. На основе этих данных существует множество предположений о его будущем, и игрок стремится проявить себя в новой команде.
Клубы Бундеслиги уделяют большое внимание молодым и талантливым футболистам, поэтому для Расмуса это может стать новой возможностью.