Cherdantsev Spartak va Zenit tarkibini taqqosladi
Futbol sharhlovchisi Georgiy Cherdantsev Rossiya Premer Ligasi beshinchi tur doirasida bo‘lib o‘tadigan «Spartak» va «Zenit» jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, «Zenit» tarkib jihatidan kuchliroq hisoblanadi. Moskva jamoasi himoyasida kamchiliklar mavjudligi va raqibning hujum chizig‘i kuchli ekanligi tufayli ularga oson bo‘lmaydi.
Shunga qaramay, Cherdantsev aniq favoritni ko‘rsatishni ma’qul ko‘rmadi. Uchrashuv 16 avgust kuni Moskva shahridagi «Lukoyl Arena» stadionida bo‘lib o‘tadi.
O‘yinning boshlanish vaqti mahalliy soat bilan 17:30 da rejalashtirilgan. Hozirgi paytda Premer Liga jadvalida «Spartak» to‘rt turdan so‘ng 11-o‘rinda, «Zenit» esa sakkizinchi pog‘onada bormoqda.
Bu o‘yin jamoalarning mavsumdagi o‘rinlarini yaxshilash uchun muhim hisoblanadi va muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Cherdantsev Spartak и состав Зенита сравнил
Футбольный комментатор Георгий Черданцев высказал свое мнение о предстоящем матче между командами «Спартак» и «Зенит» в рамках пятого тура Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, «Зенит» сильнее по составу. У московской команды есть недостатки в защите, а у соперника сильная линия атаки, поэтому им будет нелегко.
Тем не менее, Черданцев не стал выделять явного фаворита. Встреча состоится 16 августа на стадионе «Лукойл Арена» в Москве.
Начало игры запланировано на 17:30 по местному времени. В настоящее время в таблице Премьер-Лиги «Спартак» занимает 11-е место после четырех туров, а «Зенит» — восьмое.
Этот матч важен для команд, чтобы улучшить свои позиции в сезоне, и с большим интересом ожидается болельщиками.