Xarlachyov Baltikaning kuchli startidan hayratda
Kaliningrad klubining sobiq yarim himoyachisi Yevgeniy Xarlachyov joriy mavsumda o‘zining sobiq jamoasining natijalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bir mavsum oldin jamoa PARI Ligasi peshqadamlaridan biri bo‘lgan bo‘lsa, hozirda Rossiya Premer Ligasi (RPL)da beshinchi o‘rinni egallab turibdi. Xarlachyovning aytishicha, u «Baltika» jamoasidan bunday boshlanishni kutmagan.
U jamoaning yangi kuchlar va his-tuyg‘ular bilan o‘zini ko‘rsatishga harakat qilayotganini tushungan. Hozirda «Baltika» mamlakatimiz futbolining yetakchi jamoalaridan biri hisoblanadi, degan fikrni Metaratings.ru sayti keltirgan.
Beshinchi turdagi «Lokomotiv»ga qarshi o‘yinda «Baltika» hisobda oldinda bo‘lgan, ammo ustunlikni saqlab qololmagan va yaxshi imkoniyatni amalga oshira olmagan. O‘yinning yakuni 1:1 hisobida tugadi.
Bu natija jamoaning mavsumdagi o‘yinlari haqida ko‘p narsani aytib beradi va kelajakda yanada kuchliroq natijalar kutish mumkinligini bildiradi.

Харлачёв удивлён мощным стартом Балтики
Бывший полузащитник калининградского клуба Евгений Харлачёв высказался о результатах своей бывшей команды в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Год назад команда была одним из лидеров ПАРИ Лиги, а сейчас занимает пятое место в Российской Премьер-Лиге (РПЛ). По словам Харлачёва, он не ожидал такого начала от «Балтики».
Он понял, что команда старается проявить себя с новыми силами и эмоциями. В настоящее время «Балтика» считается одной из ведущих команд нашего футбола, отмечает сайт Metaratings.ru.
В матче пятого тура против «Локомотива» «Балтика» вела в счёте, но не смогла сохранить преимущество и реализовать хорошие возможности. Игра завершилась со счётом 1:1.
Этот результат многое говорит о выступлениях команды в сезоне и указывает на возможность более сильных результатов в будущем.