"Nasaf"ning "Surxon" ustidan g‘alabasi, murabbiy fikrlari va hakam bahsi
Superliganing 5-turida “Nasaf” o‘z maydonida “Surxon”ni 1:0 hisobida mag‘lub etdi. Uchrashuvdan so‘ng jamoa bosh murabbiyi Ro‘ziqul Berdiyev jurnalistlar savollariga javob berdi.
– Birinchi bo‘limda golli vaziyatlarimiz ko‘p bo‘ldi, – dedi murabbiy. – 5 ta real imkoniyat yaratdik. Hisobni yiriklashtirishimiz mumkin edi, afsuski, foydalana olmadik.
– Ikkinchi bo‘limdagi qizil kartochkadan so‘ng taktik o‘zgarishga majbur bo‘ldik. Eng muhimi – 1:0 hisobini ushlab qoldik va 3 ochkoni olishga erishdik.
Jurnalistlardan biri hujumchi Sharofning o‘yini haqida tanqidiy savol berdi:
– Men unga qarshi fikrga qo‘shilmayman. Sharof yomon o‘ynamadi. Gol urilgan vaziyatda Cheranga a’lo pas uzatdi.
– Oldingi o‘yinda o‘zi ham gol urgan. Bugungi kunda biz uni hujumchi emas, himoyachi sifatida o‘ynatmoqdamiz, bu ham oson emas.
Oybek Bozorovning qizil kartochka olgan vaziyati ham matbuot anjumanida muhokama markazida bo‘ldi. Berdiyev bu bo‘yicha o‘z fikrini ochiq aytdi:
“Hakamning ayrim qarorlari bizga tushunarsiz bo‘ldi. Birinchi bo‘limdagi qarorlari ham meni ajablantirdi. Eng qizig‘i — Oybek vaziyatida VARga murojaat qilmadi, kutmadiyam. Bu borada biz o‘z e’tirozimizni bildiramiz.”

"Победа "Насфа" над "Сурхоном", мнения тренера и обсуждение судейства
В 5-м туре Суперлиги “Насаф” на своем поле одержал победу над “Сурхоном” со счетом 1:0. После матча главный тренер команды Розиқул Бердиев ответил на вопросы журналистов.
– В первом тайме у нас было много голевых моментов, – сказал тренер. – Мы создали 5 реальных возможностей. Мы могли бы увеличить счет, к сожалению, не смогли воспользоваться.
– После красной карточки во втором тайме мы были вынуждены изменить тактику. Главное – мы удержали счет 1:0 и смогли заработать 3 очка.
Один из журналистов задал критический вопрос о игре нападающего Шарофа:
– Я не согласен с этим мнением. Шароф не играл плохо. В момент, когда был забит гол, он сделал отличный пас Черену.
– В предыдущем матче он сам забил гол. На сегодняшний день мы ставим его играть не как нападающего, а как защитника, это тоже не просто.
Ситуация с красной карточкой у Ойбека Бозорова также стала центром обсуждения на пресс-конференции. Бердиев открыто высказал свое мнение по этому поводу:
“Некоторые решения судьи были для нас непонятны. Его решения в первом тайме также удивили меня. Самое интересное — в ситуации с Ойбеком он не обратился к VAR, даже не ждал. Мы выскажем свои возражения по этому поводу.”