Anchelottining kelajagi «Barselona»ga qarshi o‘yinga bog‘liq: mag‘lubiyat iste’fo deganimi?
Ispaniyaning yetakchi sport nashrlarida "Real Madrid" klubining bosh murabbiyi Karlo Anchelotti yaqinida juda qizg‘in muhokamalar bo‘lib o‘tmoqda. Gap shundaki, agar "qirollik klubi" yaqinlashib kelayotgan "Barselona"ga qarshi "El-Klasiko"da mag‘lub bo‘lsa, italiyalik mutaxassisning iste’foga chiqarilishi ehtimoli ancha yuqori, deb yozishmoqda jurnalistlar.
Hozirda klub rahbariyati Anchelottidan joriy mavsumdagi natijalardan ko‘ngli to‘lmayapti va raqib klub bilan bo‘ladigan uchrashuv italiyalik mutaxassis uchun hal qiluvchi bo‘lishi mumkinligi aytilyapti.
Agar voqealar aynan shu ssenariy bo‘yicha rivojlansa, ya’ni "Real" kataloniyalik raqibiga mag‘lubiyatga uchrab, Karlo Anchelotti iste’foga chiqarilsa, unda "qirollik klubi"ning boshqaruvini klubning afsonaviy sobiq futbolchilari Raul yoki Santyago Solari vaqtinchalik o‘z zimmasiga olishi mumkin.
Shundan so‘ng, AQSHda o‘tkaziladigan klublar o‘rtasidagi Jahon chempionatidan keyin jamoa bosh murabbiyligiga asosiy nomzod sifatida Xabi Alonso ko‘rsatilmoqda.
Eslatib o‘tish lozimki, Santyago Solari uchun "Real Madrid"ga ustozlik qilish begona ish emas. 2018-19 yillarda u muayyan vaqt mobaynida "qirollik klubi"ni boshqargan edi.
Hozirda futbol muxlislari Karlo Anchelottining kelajagi hal bo‘ladigan "El-Klasiko"ni katta qiziqish bilan kutishmoqda. Bu uchrashuv natijasi klubning kelgusi taqdiriga ham sezilarli ta’sir qilishi mumkin.
Anchelotti va "Real" uchun hal qiluvchi "El-Klasiko": iste’fo, Raul yoki Solari va Xabi Alonso varianti?

Будущее Анчелотти зависит от игры против «Барселоны»: поражение означает отставку?
В ведущих спортивных изданиях Испании активно обсуждается ситуация вокруг главного тренера клуба «Реал Мадрид» Карло Анчелотти. Дело в том, что если «королевский клуб» потерпит поражение в предстоящем «Эль-Класико» против «Барселоны», вероятность отставки итальянского специалиста значительно возрастает, пишут журналисты.
В настоящее время руководство клуба недовольно результатами Анчелотти в этом сезоне, и говорится, что встреча с соперником может стать решающей для итальянского тренера.
Если события развернутся именно по этому сценарию, то есть «Реал» потерпит поражение от каталонского соперника, и Карло Анчелотти будет уволен, то управление «королевским клубом» временно может взять на себя легендарные бывшие футболисты клуба Рауль или Сантьяго Солари.
После этого, после чемпионата мира клубов, который пройдет в США, основным кандидатом на пост главного тренера команды рассматривается Хаби Алонсо.
Стоит отметить, что Сантьяго Солари не чужд опыт тренерства в «Реал Мадрид». В 2018-19 годах он некоторое время возглавлял «королевский клуб».
В настоящее время футбольные болельщики с большим интересом ожидают «Эль-Класико», которое может решить судьбу Карло Анчелотти. Результат этой встречи может оказать значительное влияние на будущее клуба.