Abduqodir Husanovning agenti «Barselona» bilan bog‘liq mish-mishlarga izoh berdi
O‘zbekiston milliy terma jamoasi va «Manchester Siti» himoyachisi Abduqodir Husanovning agenti Gayrat Xasbiullin so‘nggi kunlarda ommaviy axborot vositalarida tarqalgan «Barselona» klubi qiziqishi haqidagi xabarlarga o‘z munosabatini bildirdi.
- «Barselona» prezidenti Joan Laporta men bilan bog‘lanmagan. Tomonlar o‘zaro muzokaralarga tayyormi? Rostini aytsam, men fantaziya qilishni xush ko‘rmayman», — deb qisqa va aniq izoh bergan futbolchining vakili.
Avvalroq, Ispaniya va Angliya matbuotida «Barselona» Abduqodir Husanovni sotib olish huquqi bilan ijaraga olish imkoniyatini ko‘rib chiqayotgani haqida xabarlar paydo bo‘lgan edi.
Eslatib o‘tamiz, Abduqodir Husanov joriy mavsumda «Manchester Siti» tarkibida 6 marta maydonga tushdi. Uning shartnomasi 2029 yilgacha mo‘ljallangan.

Агент защитника сборной Узбекистана и «Манчестер Сити» Абдукадира Хусанова Гайрат Хасбиуллин высказал свое мнение по поводу сообщений о интересе клуба «Барселона», которые в последние дни распространились в средствах массовой информации.
- Президент «Барселоны» Жоан Лапорта не связывался со мной. Готовы ли стороны к переговорам? Честно говоря, я не люблю фантазировать, — кратко и четко прокомментировал представитель футболиста.
Ранее в испанской и английской прессе появлялись сообщения о том, что «Барселона» рассматривает возможность аренды Абдукадира Хусанова с правом выкупа.
Напомним, что Абдукадир Хусанов в текущем сезоне провел 6 матчей за «Манчестер Сити». Его контракт рассчитан до 2029 года.