«Atletiko Madrid» jamoasining bosh murabbiyi Diyego Simeone «Vilyarreal» yarim himoyachisi Aleks Baena haqida savol bergan jurnalistga qiziqarli javob berdi. Eslatib o‘tamiz, matbuotda madridliklar mazkur futbolchini o‘z tarkibiga qo‘shib olishni rejalashtirayotgani haqida gap-so‘zlar paydo bo‘lgandi.
«Siz menga ayyor va ikki ma’noli savol bilan murojaat qilyapsiz. Hozir menga keladigan yoki kelmaydigan futbolchi haqida fikr bildirishni aytyapsiz. Shunday qilib, siz meni ahmoq deb o‘ylayapsizmi? (kuladi) Nima demoqchiligimni tushunyapsiz-a?
Siz mendan shunday javob kutyapsizki, men unga yaxshi futbolchi desam, darhol: “U murabbiyga yoqyapti, demak, transfer bo‘ladi”, – deysiz. Agar uning o‘yiniga salbiy baho bersam, siz esa bu murabbiyga yoqmaganini yozasiz. O‘z jamoangda o‘ynamayotgan futbolchi haqida gapirish qiyin masala. Lekin, menimcha, Baena juda ajoyib futbolchi», – deb kuldi Simeone.
"Atletiko" bosh murabbiyining bu javobi matbuot anjumanida yig‘ilganlarning kayfiyatini ko‘tarib yubordi va ijtimoiy tarmoqlarda ham keng muhokamalarga sabab bo‘ldi.

Симеоне ответил на хитрый вопрос журналиста смешным ответом
Главный тренер «Атлетико Мадрид» Диего Симеоне дал интересный ответ журналисту, который задал вопрос о полузащитнике «Вильярреала» Алексисе Баэне. Напоминаем, что в прессе появились слухи о том, что мадридцы планируют подписать этого футболиста.
«Вы обращаетесь ко мне с хитрым и двусмысленным вопросом. Вы говорите о футболисте, который может прийти ко мне или не прийти. Так вы считаете меня дураком? (смеется) Вы понимаете, что я хочу сказать?
Вы ожидаете от меня такого ответа, что если я скажу, что он хороший футболист, вы сразу же скажете: “Он нравится тренеру, значит, будет трансфер”, – продолжил Симеоне. Если я дам ему негативную оценку, вы напишете, что этот тренер ему не понравился. Говорить о футболисте, который не играет в вашей команде, – сложная задача. Но, на мой взгляд, Баэна – очень замечательный футболист», – смеясь, сказал Симеоне.
Этот ответ главного тренера «Атлетико» поднял настроение собравшимся на пресс-конференции и стал причиной широких обсуждений в социальных сетях.