Diario AS nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, 22 yoshli ispaniyalik futbolchining ketishi ehtimoli hozircha yuqori deb baholanmoqda. Kasado professional faoliyatini Yaqin Sharqdagi klublardan birida davom ettirish imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda.
Manbalarga ko‘ra, u Saudiya Arabistoni chempionatidagi jamoalardan biridan taklif olgan va uni jiddiy o‘rganmoqda. Joriy mavsumda Mark Kasado "Barselona" safida barcha musobaqalarda jami 29 ta o‘yin o‘tkazib, jamoasiga bitta golga uzatma bilan yordam berdi.
Uning amaldagi shartnomasi 2028 yilgacha mo‘ljallangan bo‘lsa-da, transfer bozorida uning qiymati taxminan 20 million yevroga baholanmoqda. Shunday qilib, yosh futbolchining kelajagi hozircha noaniq bo‘lib turibdi.
"Barselona" klubining rahbariyati va Kasado o‘rtasida kelishuvlar davom etmoqda, va yozgi transfer oynasida uning yangi jamoaga o‘tishi ehtimoli katta. Manba: Diario AS.

Опорный полузащитник футбольного клуба "Барселона" Марк Касадо может покинуть команду в летнее трансферное окно. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным издания Diario AS, вероятность ухода 22-летнего испанского футболиста оценивается как высокая. Касадо рассматривает возможность продолжения профессиональной карьеры в одном из клубов Ближнего Востока.
По информации источников, он получил предложение от одной из команд чемпионата Саудовской Аравии и серьезно его изучает. В текущем сезоне Марк Касадо провел за "Барселону" во всех соревнованиях 29 матчей и помог команде одной голевой передачей.
Хотя его действующий контракт рассчитан до 2028 года, на трансферном рынке его стоимость оценивается примерно в 20 миллионов евро. Таким образом, будущее молодого футболиста пока остается неопределенным.
Переговоры между руководством клуба "Барселона" и Касадо продолжаются, и вероятность его перехода в новую команду в летнее трансферное окно высока. Источник: Diario AS.