«Andijon» klubi bosh murabbiy Aleksandr Xomyakov bilan xayrlashdi
Ma’lumki, kecha Superliganing navbatdagi turida «Andijon» klubi Olmaliqda OKMK jamoasiga qarshi o‘ynadi. Uchrashuv juda keskin va dramatik ssenariyda o‘tdi. Birinchi bo‘limni 3:1 hisobida g‘olib sifatida yakunlagan «burgutlar» uchun ikkinchi taym omadsizlik bilan tugadi. Mezbon jamoa futbolchisi hatto maydondan chetlatilganiga qaramay, OKMK hisobni o‘z foydasiga 4:3 ga o‘zgartirishga muvaffaq bo‘ldi va g‘alabani tortib oldi.
Ushbu omadsiz natijadan so‘ng, bugun klub rahbariyati tomonidan muhim qaror qabul qilindi va jamoa bosh murabbiyi Aleksandr Xomyakov iste’foga chiqarildi.
«Andijon» klubi rasmiy bayonotida ta’kidlanishicha, oxirgi o‘yinlardagi muvaffaqiyatsiz natijalar ushbu qarorga sabab bo‘lgan. Klub rahbariyati va muxlislar Aleksandr Xomyakovga jamoada ko‘rsatgan mehnati va qilgan xizmatlari uchun minnatdorchilik bildirdi.
Ma’lum qilinishicha, jamoaga yangi bosh murabbiy tayinlanguncha, «Andijon»ni vaqtinchalik Artyom Petrosyan boshqaradi. Uning qo‘l ostida jamoa yangi g‘alabalarga umid bog‘lamoqda.
Shunday qilib, «Andijon» klubi muxlislari va rahbariyati yangi bosh murabbiy tayinlanishini intiqlik bilan kutib qolmoqda. Ayni paytda klubning asosiy vazifasi yangi murabbiy rahbarligida mavsumning qolgan qismida yaxshi natijalar qayd etish va turnir jadvalida yuqori o‘rinlarga intilish bo‘ladi.

«Андижан» клуб расмий бош мураббийи Александр Хомяков билан хайрлашди
Известно, что вчера в очередном туре Суперлиги клуб «Андижан» играл против команды ОКМК в Олмалике. Встреча прошла в очень напряженном и драматическом сценарии. Первый тайм завершился со счетом 3:1 в пользу «беркутов», но второй тайм закончился неудачей. Несмотря на то, что игрок хозяев был удален с поля, ОКМК удалось изменить счет в свою пользу на 4:3 и вырвать победу.
После этого неудачного результата сегодня руководство клуба приняло важное решение, и главный тренер команды Александр Хомяков был уволен.
В официальном заявлении клуба «Андижан» подчеркивается, что неудачные результаты в последних играх стали причиной этого решения. Руководство клуба и болельщики выразили благодарность Александру Хомякову за его труд и услуги, оказанные команде.
Сообщается, что до назначения нового главного тренера «Андижан» временно будет возглавлять Артем Петросян. Под его руководством команда надеется на новые победы.
Таким образом, болельщики и руководство клуба «Андижан» с нетерпением ждут назначения нового главного тренера. В настоящее время основной задачей клуба будет достижение хороших результатов в оставшейся части сезона под руководством нового тренера и стремление занять высокие места в турнирной таблице.