“Real Betis” qo‘shimcha daqiqalarda “Fiorentina”ni mot qildi
UEFA Konferensiyalar Ligasi yarim final javob o‘yini “Fiorentina” va “Real Betis” jamoalari o‘rtasida “Artemio Franki” stadionida bo‘lib o‘tdi. Uchrashuv 2:2 hisobida yakunlandi. Birinchi o‘yinda 2:1 hisobida g‘alaba qozongan “Betis” umumiy hisobda 4:3 bilan finalga yo‘l oldi.
“Fiorentina”ning ikkita goliga Robin Gosens 34 va 42-daqiqalarda mualliflik qildi. “Betis” safida esa Antonio 30-daqiqada, Abde Ezzalzouli 90+7-daqiqada gol urdi. Statistika shuni ko‘rsatadiki, “Fiorentina” to‘pga ko‘proq egalik qilgan (57%) va 24 ta zarba bergan. Ammo “Betis” 10 ta aniq zarba bilan samarali o‘yin namoyish etdi.

“Реал Бетис” в добавленное время матча одолел “Фиорентину”
Полуфинальный ответный матч Лиги конференций УЕФА между командами “Фиорентина” и “Реал Бетис” прошел на стадионе “Артемио Франки”. Встреча завершилась со счетом 2:2. В первом матче “Бетис” одержал победу со счетом 2:1 и в итоге вышел в финал с общим счетом 4:3.
Два гола “Фиорентины” забил Робин Госенс на 34-й и 42-й минутах. В составе “Бетиса” отличились Антонио на 30-й минуте и Абде Эззальзули на 90+7-й минуте. Статистика показывает, что “Фиорентина” владела мячом больше (57%) и нанесла 24 удара. Однако “Бетис” продемонстрировал эффективную игру с 10 точными ударами.