Italiyaning «Komo» klubi bosh murabbiyi Sesk Fabregas jamoa bilan hamkorlikni davom ettiradi. Bu haqda Sky Sports nashri xabar tarqatdi.
Manba bergan ma’lumotlarga ko‘ra, 38 yoshli ispaniyalik mutaxassisga Yevropaning bir qator kuchli jamoalari, xususan, Germaniyaning «Bayer» va «Leypsig», shuningdek, Italiyaning «Roma» klublari qiziqish bildirgan edi. Ammo Fabregas bu takliflarni rad etib, o‘z faoliyatini aynan «Komo»da davom ettirishni afzal ko‘rgan.
Murabbiyning jamoa bilan tuzgan amaldagi shartnomasi 2028 yilning yoziga qadar amal qiladi. Shu bilan birga, klub rahbariyati Fabregasning maoshini oshirishga qaror qildi va yangi mavsum oldidan jamoani kuchaytirish uchun murabbiyga keng imkoniyatlar yaratib berishini ma’lum qildi.
Sesk Fabregasning qo‘l ostidagi «Komo» jamoasi bu mavsum A Seriyada yaxshi natijalarni qayd etmoqda. Ular Italiya chempionatida ilk mavsumini o‘tkazayotganiga qaramay, 36 o‘yindan keyin turnir jadvalida 10-o‘rinni egallab turibdi. Bu ko‘rsatkich mutaxassisning murabbiylik faoliyatidagi e’tiborga loyiq muvaffaqiyatlardan biri sifatida baholanmoqda.
Fabregasning o‘zi ham «Komo» klubida ishlashdan mamnunligini va kelgusi mavsumlarda jamoa yanada yuqori natijalarga erishishi uchun bor imkoniyatlarini ishga solishini ta’kidlagan.
Mutaxassis faoliyati davomida futbolchi sifatida «Barselona», «Arsenal», «Chelsi» kabi Yevropaning yetakchi klublarida o‘ynab, futbol muxlislarining sevimli futbolchilaridan biriga aylangan edi. Endi u murabbiy sifatida ham Yevropa futbolida o‘z o‘rniga ega bo‘lishga harakat qilmoqda.
«Komo» rahbariyati ham o‘z navbatida Sesk Fabregas bilan uzoq muddatli va samarali hamkorlikdan umidvor ekanligini ma’lum qildi.

Сеск Фабрегас решил остаться с "Камо": клуб доверяет тренеру
Главный тренер итальянского клуба «Камо» Сеск Фабрегас продолжит сотрудничество с командой. Об этом сообщает издание Sky Sports.
Согласно предоставленным источникам, 38-летнему испанскому специалисту интерес проявили ряд сильных европейских команд, в частности, немецкие «Байер» и «Лейпциг», а также итальянский клуб «Рома». Однако Фабрегас отклонил эти предложения и предпочел продолжить свою карьеру именно в «Камо».
Действующий контракт тренера с командой будет действовать до лета 2028 года. В то же время руководство клуба решило повысить зарплату Фабрегаса и сообщило, что создаст тренеру широкие возможности для усиления команды перед новым сезоном.
Команда «Камо» под руководством Сеска Фабрегаса показывает хорошие результаты в этом сезоне в Серии А. Несмотря на то, что они проводят свой первый сезон в итальянском чемпионате, после 36 матчей занимают 10-е место в турнирной таблице. Этот показатель считается одной из достойных успехов специалиста в его тренерской карьере.
Сам Фабрегас также отметил, что доволен работой в клубе «Камо» и приложит все усилия, чтобы команда достигла еще более высоких результатов в следующих сезонах.
На протяжении своей карьеры как игрок он выступал за ведущие европейские клубы, такие как «Барселона», «Арсенал», «Челси», и стал одним из любимых футболистов футбольных болельщиков. Теперь он также стремится занять свое место в европейском футболе в качестве тренера.
Руководство «Камо» в свою очередь заявило, что надеется на долгосрочное и эффективное сотрудничество с Сеском Фабрегасом.