Mbappe sog‘lig‘idan so‘ng mashg‘ulotlarga qaytdi
Kilian Mbappe sog‘liq muammolari sabab bir muddat maydonda bo‘la olmadi va «Real» jamoasi tarkibida Klublar Jahon chempionati doirasida «Al-Xilol» (1:1) va «Pachuki» (3:1) bilan o‘yinlarda qatnashmadi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Hozir esa yulduz futbolchi faoliyatiga qaytgan. Ijtimoiy tarmoqlarda Mbappe sport zalidan olingan suratni joyladi va unga «Ishga qaytdim!» deb yozdi. Bu xabar uning jismoniy holati yaxshilanganini va jamoa bilan birga tayyorgarlik ko‘rayotganini bildiradi. «Real» jamoasi Klublar Jahon chempionatining guruh bosqichidagi uchinchi tur o‘yiniga tayyorlanmoqda.
Ular 27 iyun, juma kuni «Red Bull Zaltsburg» jamoasi bilan maydonga chiqadi. Xabi Alonso boshchiligidagi «Real» futbolchilari ushbu o‘yinda yutqazmasliklari kerak, chunki shunda ular keyingi bosqichga yo‘l olishlari mumkin. Mazkur musobaqada muvaffaqiyatga erishish uchun jamoa a’zolari jismoniy va ruhiy jihatdan puxta tayyorlanmoqda.
Shu tariqa, futbolchilar o‘zlarining eng yaxshi ko‘rsatkichlarini namoyish etishga harakat qilmoqda. O‘zbekiston Respublikasi sport ixlosmandlari ham bunday yangiliklarni diqqat bilan kuzatib boradi.
Shuningdek, sport va sog‘lom turmush tarzi haqida ma’lumotlarni o‘zbek tilida yetkazishda Zamin.uz sayti doimo faol bo‘lib kelmoqda. Bu kabi yangiliklar o‘quvchilarni oʻzbek milliy taomlari, Gijduvon shashligi, Samarqand nonlari va Tuxum barak kabi madaniy merosimiz bilan birga sport yangiliklari bilan ham tanishtiradi.
O‘zbekiston Respublikasi taraqqiyoti va xalq farovonligi uchun sportning ahamiyati katta. Shu bois, barcha sohalarda, jumladan sportda ham sifatli axborot yetkazish muhim hisoblanadi.

Мбаппе вернулся к тренировкам после проблем со здоровьем
Килиан Мбаппе из-за проблем со здоровьем некоторое время не мог выходить на поле и не участвовал в матчах команды «Реал» в рамках клубного чемпионата мира против «Аль-Хилаль» (1:1) и «Пачуки» (3:1). Об этом сообщает www.euro-football.ru
Сейчас же звездный футболист вернулся к своей деятельности. В социальных сетях Мбаппе опубликовал фото из спортзала и написал: «Я вернулся к работе!» Это сообщение свидетельствует о том, что его физическое состояние улучшилось и он готовится вместе с командой. Команда «Реал» готовится к третьему туру группового этапа клубного чемпионата мира.
Они выйдут на поле против команды «Ред Булл Зальцбург» в пятницу, 27 июня. Футболисты «Реала» под руководством Хаби Алонсо должны не проиграть в этом матче, так как в противном случае они могут не пройти в следующий этап. Для достижения успеха в этом турнире члены команды физически и морально тщательно готовятся.
Таким образом, футболисты стараются продемонстрировать свои лучшие показатели. Спортивные любители Республики Узбекистан также внимательно следят за такими новостями.
Кроме того, сайт Zamin.uz всегда активно передает информацию о спорте и здоровом образе жизни на узбекском языке. Такие новости знакомят читателей не только с узбекской национальной кухней, Гиждуванским шашлыком, самаркандским хлебом и Тухум барак, но и со спортивными новостями.
Значение спорта для развития Республики Узбекистан и благосостояния народа велико. Поэтому важно предоставлять качественную информацию во всех сферах, включая спорт.