FIFA mexikalik «Pachuka» jamoasi himoyachisi Gustavo Kabralga nisbatan intizomiy ish ochdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Bu qaror uning Madridning «Real» jamoasi bilan Jahon klublari chempionatidagi o‘yindagi xatti-harakatlari sabab bo‘ldi. Ushbu ma’lumotni Reuters axborot agentligi tashkilot matbuot xizmatiga tayanib tarqatdi.
Guruh bosqichining ikkinchi turi doirasida 22 iyun kuni Sharlotda bo‘lib o‘tgan o‘yin 3:1 hisobida ispan klubi foydasiga yakunlandi. Oyin oxirida hakam irqchilikka qarshi protokolni yo‘lga qo‘ydi, bu esa FIFA tomonidan qo‘shimcha chora ko‘rilishiga asos yaratdi. Organizatsiyaning rasmiy bayonotida aytilishicha, tekshiruv Kabral bilan «Real» futbolchisi Antonio Rüdiger o‘rtasidagi voqea yuzasidan boshlandi.
O‘yinchi o‘yindan keyingi intervyusida irqchilikka oid hech qanday so‘z gapirmaganini ta’kidladi. FIFA hozirda voqeani chuqurroq o‘rganmoqda. Shuningdek, «Real» jamoasi 26 iyunda guruh bosqichining so‘nggi turida «Zaltsburg»ga qarshi maydonga tushadi.
Ushbu o‘yin jamoalar uchun guruhdagi o‘rinni aniqlashda muhim hisoblanadi. FIFAning intizomiy tekshiruvi natijasi yaqin kunlarda e’lon qilinishi kutilmoqda.

FIFA начала проверку в отношении футболиста «Пачуки»
FIFA открыла дисциплинарное дело в отношении защитника мексиканской команды «Пачука» Густаво Кабрала. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Это решение было принято из-за его поведения в матче клубного чемпионата мира с мадридским «Реалом». Данная информация была распространена агентством Reuters со ссылкой на пресс-службу организации.
Матч второго тура группового этапа, состоявшийся 22 июня в Шарлотте, завершился со счетом 3:1 в пользу испанского клуба. В конце игры судья инициировал протокол против расизма, что стало основанием для дополнительных мер со стороны FIFA. В официальном заявлении организации говорится, что проверка начата в связи с инцидентом между Кабралом и игроком «Реала» Антонио Рюдигером.
Игрок в интервью после матча подчеркнул, что не произносил никаких расистских слов. FIFA в настоящее время проводит более глубокое расследование. Также команда «Реал» выйдет на поле 26 июня в последнем туре группового этапа против «Зальцбурга».
Этот матч имеет важное значение для определения положения команд в группе. Ожидается, что результаты дисциплинарного расследования FIFA будут объявлены в ближайшие дни.