Sobiq Moskva “Spartak” va “Ufa” jamoalari o’yinchisi Vyacheslav Krotov Novorossiysk shahrining “Chernomorets” klubidan ketdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Tomonlar o‘zaro kelishuv asosida shartnomani bekor qilishdi. 32 yoshli futbolchi o‘tgan mavsum boshlanishidan oldin Novorossiyskka kelgan edi.
Uning hisobida 23 ta o‘yin bor, ularda u faqat bitta gol urdi va ikki golga asistentlik qildi. Shuningdek, chorshanba kuni “Chernomorets” bosh murabbiyi Oleg Vasilenko jamoani tark etgani ma’lum bo‘ldi. U klubni o‘tgan mavsum boshqarib, Novorossiysk jamoasini Melbet Birinchi liga musobaqasida uchinchi o‘ringa olib chiqdi.
Biroq infratuzilma muammolari sababli “Chernomorets” pley-off o‘yinlarida qatnasha olmadi, klub stadionining RPL talablari uchun tayyor emasligi aniqlangan. Bu holat jamoaning yuqori ligaga chiqishiga to‘sqinlik qildi.

Кротов ушел за Василенко из «Черноморца»
Бывший игрок московского "Спартака" и "Уфы" Вячеслав Кратов покинул клуб "Черноморец" из Новороссийска. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Стороны расторгли контракт по взаимному соглашению. 32-летний футболист пришел в Новороссийск перед началом прошлого сезона.
На его счету 23 игры, в которых он забил только один гол и отдал два голевых паса. Также в среду стало известно, что главный тренер "Черноморца" Олег Василенко покинул команду. Он руководил клубом в прошлом сезоне и вывел новороссийскую команду на третье место в турнире Мелбет Первой лиги.
Однако из-за проблем с инфраструктурой "Черноморец" не смог участвовать в плей-офф, так как стадион клуба не соответствовал требованиям РПЛ. Эта ситуация помешала команде выйти в высшую лигу.