«Barselona» prezidenti Joan Laporta Bilbao shahridagi «Atletik» klubi tomonidan Niko Uilyamsning transferini to‘xtatishga bo‘lgan urinishlarga munosabat bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq ommaviy axborot vositalarida basqlar La Liga rahbariyatiga murojaat qilib, «Barselona»ning moliyaviy operatsiyalarini tekshirishni so‘ragani haqida ma’lumot tarqaldi. Bu talabning sababi kataloniyaliklar moliyaviy qoidalarni to‘liq bajarayotganliklariga shubha uyg‘ongani bilan bog‘liq edi.
Laporta bu masalaga o‘z fikrini bildirib, «Nega «Atletik» «Barselona» haqida La Liga bilan gaplashadi, men buni tushunmayman. Bu vaziyatga to‘g‘ri kelmaydi, lekin bu ularning o‘z muammosi», dedi.
Shuningdek, «Barselona» futbolchini 1 yoki 2 iyulda ro‘yxatdan o‘tkazmoqchi edi, shunda transfer yangi moliyaviy yil boshlanishi bilan bog‘liq bo‘lar edi. Bu holat kataloniyaliklarning kelgusidagi moliyaviy faoliyatiga ta’sir ko‘rsatishi mumkin.
Laporta shuningdek, klubning moliyaviy barqarorligini ta’minlash uchun zarur choralar ko‘rilayotganini qayd etdi. Moliyaviy qoidalar va klub faoliyati haqida yana bir qator muhokamalar davom etmoqda.

Лапорта ответил на блокировку трансфера Уильямса из «Атлетика»
Президент «Барселоны» Жоан Лапорта прокомментировал попытки клуба «Атлетик» из Бильбао остановить трансфер Нико Уильямса. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Ранее в СМИ появилась информация о том, что некоторые обратились к руководству Ла Лиги с просьбой проверить финансовые операции «Барселоны». Причиной этого требования стало возникновение сомнений в том, что каталонцы полностью соблюдают финансовые правила.
Лапорта высказал свое мнение по этому вопросу: «Почему «Атлетик» говорит с Ла Лигой о «Барселоне», я этого не понимаю. Эта ситуация неуместна, но это их проблема», - сказал он.
Кроме того, «Барселона» планировала зарегистрировать игрока 1 или 2 июля, чтобы трансфер был связан с началом нового финансового года. Эта ситуация может повлиять на будущую финансовую деятельность каталонцев.
Лапорта также отметил, что принимаются необходимые меры для обеспечения финансовой стабильности клуба. Продолжаются обсуждения по поводу финансовых правил и деятельности клуба.