Radchenko: Tiknizyan «Zenit»ga o‘tmasligi xato bo‘ldi
Sobiq "Zenit" futbolchisi Dmitriy Radchenko himoyachi Nair Tiknizyanga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Ma'lum bo‘lishicha, o‘tgan hafta oxirlarida Tiknizyan "Lokomotiv"dan "Crvena Zvezda"ga o‘tgan edi. Radchenko fikricha, Nair ilgari "Zenit"ga o‘tmaslikda xato qilgan. Uning so‘zlariga ko‘ra, o‘tgan qishda Tiknizyan o‘zining tug‘ilgan shahri Sankt-Peterburgga, ya’ni "Zenit"ga qaytish imkoniyatini boy bergan.
Bu esa uning uchun juda yaxshi imkoniyat bo‘lgan. Radchenko bu qarorni yuz foiz xato deb hisoblaydi.
"U o‘zining futbol maktabini bitirgan shahariga qaytishi mumkin edi, lekin buni amalga oshirmadi", dedi u. Shuningdek, Tiknizyan yaqinda "Crvena Zvezda" safida ilk o‘yinida gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Bu o‘yin do‘stlik uchrashuvi bo‘lib o‘tgan.
Armaniston terma jamoasi futbolchisi bilan Serbiyaning ushbu klubi o‘rtasidagi shartnoma uch mavsumga mo‘ljallangan. "Crvena Zvezda" Serbiya chempioni sifatida Chempionlar ligasining ikkinchi saralash bosqichidan o‘z yo‘lini boshlaydi. Bu klub uchun yangi mavsumda yuksak natijalar kutilyapti.

Радченко: Тикнизян не переход на «Зенит» был ошибкой
Бывший футболист "Зенита" Дмитрий Радченко высказал свои мысли о защитнике Наире Тикнизяне. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Как стало известно, в конце прошлой недели Тикнизян перешел из "Локомотива" в "Црвену Звезду". По мнению Радченко, Наир ошибся, не перейдя ранее в "Зенит". По его словам, прошлой зимой Тикнизян упустил возможность вернуться в свой родной город Санкт-Петербург, то есть в "Зенит".
Это была очень хорошая возможность для него. Радченко считает это решение стопроцентной ошибкой.
"Он мог вернуться в город, где закончил свою футбольную школу, но не сделал этого", - сказал он. Также Тикнизян недавно смог забить гол в своем первом матче за "Црвену Звезду". Эта игра прошла в формате товарищеской встречи.
Контракт между футболистом сборной Армении и этим клубом Сербии рассчитан на три сезона. "Црвена Звезда" начнет свой путь в Лиге чемпионов с второго квалификационного раунда в качестве чемпиона Сербии. Этот клуб ожидает высоких результатов в новом сезоне.