Theo Ernandes «Milan»dan Saudiya klubiga ko‘chmoqda
Milanning chap himoyachisi Teo Ernandes faoliyatini Al-Hilal klubida davom ettiradi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Oldindan kutilganidek, klublar o‘rtasidagi muzokaralar muvaffaqiyatli yakunlandi va tomonlar kelishuvga erishdi, deb xabar beradi jurnalist Santi Auna. Oldinroq Saudiya Arabistonining nufuzli jamoasi fransiyalik futbolchidan o‘z roziligini olib, unga yillik 25 million yevro maosh taklif qilgan edi.
Teo Ernandes Milan jamoasida olti yil davomida jami 262 ta o‘yinda maydonga tushib, 34 ta gol urdi va 45 ta samarali uzatma amalga oshirdi. Ba’zi ma’lumotlarga ko‘ra, rossonerilar 27 yoshli futbolchini sotishdan 25 dan 30 million yevrogacha daromad olishlari mumkin.
Al-Hilal jamoasi Saudiya Arabistoni chempionatining so‘nggi mavsumida ikkinchi o‘rinni egalladi. Jamoaning bosh murabbiyi yaqinda Simon Indzagiga aylangan.
Bu transfer Al-Hilalning jamoani yanada kuchaytirishga bo‘lgan intilishining bir qismi hisoblanadi. Teo Ernandes uchun yangi klubi kelajakdagi faoliyatida katta imkoniyatlarni taqdim etadi.

Тео Эрнандес переходит из «Милана» в клуб Саудовской Аравии
Левый защитник Милана Тео Эрнандес продолжит свою карьеру в клубе Аль-Хилаль. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Как и ожидалось, переговоры между клубами успешно завершились, и стороны достигли соглашения, сообщает журналист Санти Ауна. Ранее престижная команда Саудовской Аравии получила согласие француза и предложила ему зарплату в 25 миллионов евро в год.
Тео Эрнандес провел шесть лет в команде Милан, сыграв в 262 матчах и забив 34 гола, а также сделав 45 результативных передач. По некоторым данным, россонери могут заработать от 25 до 30 миллионов евро на продаже 27-летнего футболиста.
Команда Аль-Хилаль заняла второе место в последнем сезоне чемпионата Саудовской Аравии. Главным тренером команды недавно стал Симоне Индзаги.
Этот трансфер является частью стремления Аль-Хилаля усилить команду. Новый клуб Тео Эрнандеса предоставляет большие возможности для его будущей карьеры.