Barselona Rashtford uchun faqat ijaraga olish shartini bildirdi
Barselona klubi Manchester Yunayted bilan hujumchi o‘yinchi Markus Rashfordning transferi bo‘yicha bog‘landi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Kataloniyaliklarning so‘roviga ko‘ra, Manchester Yunayted ingliz futbolchining shartlari haqida batafsil ma’lumot berdi. Manba jurnalist Rob Dawsonning xabariga ko‘ra, Barselona vakillari ijara orqali kelishuvni afzal ko‘rishlarini bildirgan, bunda Yunayted klub futbolchiga maoshining bir qismini to‘lab berishni davom ettiradi.
Manchesterdagi klub Rashfordni sotishni rejalashtirmoqda va uning qiymatini 40 million yevrodan yuqori deb baholamoqda. 27 yoshli futbolchi esa o‘zining keyingi faoliyatini Barselona jamoasida davom ettirishni xohlamoqda va ikki klub o‘rtasidagi kelishuvni sabrsizlik bilan kutmoqda.
Ushbu transfer jarayoni futbol olamida katta qiziqish uyg‘otmoqda va yaqin kunlarda rasmiy e’lonlar bo‘lishi mumkin. Rashfordning Barselona jamoasiga o‘tishi Kataloniya klubining hujum chizig‘ini yanada kuchaytirishi kutilmoqda.

Барселона сообщила о том, что готова арендовать Рашфорда
Клуб Барселона связался с Манчестер Юнайтед по поводу трансфера нападающего Маркуса Рэшфорда. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По запросу каталонцев Манчестер Юнайтед предоставил подробную информацию о условиях английского футболиста. По информации журналиста Роба Досона, представители Барселоны выразили предпочтение заключить соглашение на условиях аренды, при этом клуб Юнайтед продолжит выплачивать часть зарплаты футболиста.
Клуб из Манчестера планирует продать Рэшфорда и оценивает его стоимость выше 40 миллионов евро. 27-летний футболист хочет продолжить свою карьеру в команде Барселоны и с нетерпением ждет соглашения между двумя клубами.
Этот процесс трансфера вызывает большой интерес в мире футбола, и в ближайшие дни могут быть официальные объявления. Переход Рэшфорда в команду Барселоны ожидается, что усилит атакующую линию клуба Каталонии.