Olivye Jiruning Evropa klubi bilan shartnomasi yaqinmi?
Markaziy hujumchi Oliviye Jiru, hozirda Amerika Qo‘shma Shtatlarining "Los-Anjeles" klubida o‘ynayotgan futbolchi, karerasini Fransiya chempionatida davom ettirishi mumkin. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda RMC Sport jurnalistlari xabar bermoqda. Manba ma’lumotlariga ko‘ra, 38 yoshli hujumchining transferi bilan "Lill" klubi qiziqmoqda.
Hozirda Oliviye Jiruning "Los-Anjeles" bilan amaldagi shartnomasi 2025 yil oxirigacha mo‘ljallangan. Joriy mavsumda Jiru MLSda o‘nta uchrashuv o‘tkazib, uchta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. AQShga ko‘chib o‘tishidan avval hujumchi "Milan", Londonning "Arsenal" jamoalari va boshqa bir nechta Yevropa klublarida o‘ynagan.
Futbolchining katta tajribasi va o‘yindagi samaradorligi uni yangi jamoada ham muhim o‘yinchi qilishiga umid qilinmoqda. Ushbu transfer haqidagi rasmiy qaror yaqin kunlarda e’lon qilinishi kutilmoqda.
Oliviye Jiru faoliyati davomida o‘z kuchini ko‘rsatgan va yangi mavsumda ham yuqori darajada o‘ynashga tayyorligi aytilmoqda.

Близок ли контракт Оливье Жиру с клубом Европы?
Центральный нападающий Оливье Жиру, в настоящее время играющий за клуб "Лос-Анджелес" в США, может продолжить свою карьеру в чемпионате Франции. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Об этом сообщают журналисты RMC Sport. По информации источника, клуб "Лилль" заинтересован в трансфере 38-летнего нападающего.
В настоящее время контракт Оливье Жиру с "Лос-Анджелесом" рассчитан до конца 2025 года. В текущем сезоне Жиру провел десять матчей в MLS и сумел забить три гола. Прежде чем переехать в США, нападающий играл за "Милан", лондонский "Арсенал" и несколько других европейских клубов.
Большой опыт футболиста и его эффективность в игре вызывают надежду, что он станет важным игроком и в новой команде. Официальное решение по этому трансферу ожидается в ближайшие дни.
В течение своей карьеры Оливье Жиру продемонстрировал свои способности и готов продолжать играть на высоком уровне в новом сезоне.