Xabi Alonso: Futbolda o‘yinchi bo‘lish yaxshiroq ekan
Madridning "Real" jamoasi sobiq futbolchisi Xabi Alonso murabbiylik faoliyati haqidagi fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Alonso 2017 yilda faol futbolchilik faoliyatini yakunlaganidan so‘ng murabbiylik yo‘lini boshlab, bu sohada o‘zini sinab ko‘rdi. U "Bayer" jamoasida murabbiy sifatida yaxshi natijalarga erishib, keyinchalik "Real" jamoasida ishlash taklifini oldi. Xabi Alonso fikricha, murabbiylik – bu katta stress bilan bog‘liq ish, lekin u bu jarayondan zavqlanishga harakat qiladi.
U o‘z ishini juda yaxshi ko‘radi, ammo futboldagi eng yaxshi narsa hali ham futbolchi bo‘lishdir, deya ta’kidladi. Bu so‘zlarni Alonso Jahon klub jamoalari chempionati doirasidagi "Red Bull Zaltsburg"ga qarshi o‘yindan oldingi matbuot anjumanida aytdi. Shuningdek, Alonso iyun boshida "Real" murabbiyligiga tayinlanganini va oldingi murabbiy Karlo Anchelottining Braziliya terma jamoasiga ketgani sabab murabbiylik lavozimiga kelganini bildirdi.

Хаби Алонсо: В футболе лучше быть игроком
Бывший футболист мадридского "Реала" Хаби Алонсо поделился своими мыслями о тренерской деятельности. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Алонсо начал тренерскую карьеру после завершения своей профессиональной карьеры в 2017 году и попробовал себя в этой области. Он добился хороших результатов в качестве тренера "Байера", после чего получил предложение поработать в "Реале". По мнению Хаби Алонсо, тренерская работа связана с большим стрессом, но он старается получать удовольствие от этого процесса.
Он очень любит свою работу, однако лучшим в футболе по-прежнему остается быть футболистом, отметил он. Эти слова Алонсо сказал на пресс-конференции перед матчем против "Ред Булл Зальцбург" в рамках чемпионата клубов мира. Также Алонсо сообщил, что в начале июня он был назначен тренером "Реала" и что он занял эту должность после ухода предыдущего тренера Карло Анчелотти в сборную Бразилии.