Shantaliy: Karpin va Albaning ish uslubi farqi haqida
«Rostov» jamoasining yarim himoyachisi Daniil Shantaliy Ispaniyalik mutaxassis Jonathan Albada jamoani boshqarish jarayoni haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Albaniy murabbiylikka kelishi Valeriy Karpinning ketishidan keyin sodir bo‘lgan. Shantaliyning so‘zlariga ko‘ra, Karpin davrida maydonda har doim diqqatli bo‘lish talab etilar edi.
Albani esa jamoaga biroz yengillik va erkinlik berdi. Bu o‘yinchilarga o‘zlarini maydonda tinchroq va ishonchliroq his qilish imkonini yaratdi.
Futbolchi o‘z fikrlarini "Match Premier" telekanalida bildirgan. O‘tgan mavsum Rossiya Premyer Ligasi doirasida «Rostov» turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinni egallagan edi. Shantaliy esa shu mavsumda 12 ta o‘yinda maydonga tushib, ularda ikki marta sariq kartochka olgan.
Jamoa murabbiyining o‘zgarishi maydonga chiqish uslubiga ijobiy ta’sir ko‘rsatmoqda va o‘yinchilar o‘zlarini yanada erkin his qilmoqda.

Григорян высоко оценил игру Мбаппе в Реале
Полузащитник команды «Ростов» Даниил Шанталин высказался о процессе управления командой испанским специалистом Хонатаном Альбани. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Приход Альбани на тренерский пост произошел после ухода Валерия Карпина. По словам Шанталина, во время Карпина на поле всегда требовалось быть внимательным.
Альбани же дал команде немного легкости и свободы. Это позволило игрокам чувствовать себя на поле спокойнее и уверенно.
Футболист высказал свои мысли на телеканале "Матч Премьер". В прошлом сезоне команда «Ростов» заняла восьмое место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги. Шанталин же в этом сезоне выходил на поле в 12 матчах, в которых получил два желтых карточки.