Batarkov: Eng yaxshi yosh futbolchi bo‘lish quvontiradi, lekin...
Lokomotiv jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Aleksey Batrakov “Chempionat” tomonidan yilning eng yaxshi yosh o‘yinchisi mukofotini qo‘lga kiritgani haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
U bu yutuqni qanday qabul qilgani haqida so‘zlab berdi. Batrakovning so‘zlariga ko‘ra, bunday e’tiroflar unga juda yoqadi, ammo u bunday mukofotlarga ortiqcha ahamiyat bermasligini aytdi. Bu unga yanada ko‘proq ishlash uchun rag‘bat sifatida qaraladi.
O‘tgan mavsumda 20 yoshli futbolchi Rossiya Premyer Ligasi va Kubok musobaqalarida jami 37 ta o‘yinda maydonga tushib, 15 ta gol urdi va 10 ta golga assistentlik qildi. Aleksey Batrakovning Lokomotiv bilan tuzilgan amaldagi shartnomasi 2029 yilgacha mo‘ljallangan. Mashhur Transfermarkt portali mutaxassislari uning bozor qiymatini 12 million yevro deb baholamoqda.

Батурков: Быть лучшим молодым футболистом радует, но...
Нападающий полузащитник команды Локомотив Алексей Батраков высказал свои мысли о том, что он получил награду за лучшего молодого игрока года от "Чемпионата". Об этом сообщает www.euro-football.ru
Он рассказал, как воспринял эту награду. По словам Батракова, такие признания ему очень нравятся, однако он сказал, что не придает слишком большого значения таким наградам. Это воспринимается как стимул для дальнейшей работы.
В прошлом сезоне 20-летний футболист провел на поле 37 матчей в Российской Премьер-Лиге и Кубке, забив 15 голов и отдав 10 голевых передач. Действующий контракт Алексея Батракова с Локомотивом рассчитан до 2029 года. Эксперты известного портала Transfermarkt оценивают его рыночную стоимость в 12 миллионов евро.
Это свидетельствует о будущих возможностях молодого футболиста и о том, что он играет важную роль для команды.