Tudor: «Manchester Siti yutish uchun maydonga chiqamiz»
«Yuventus» jamoasi bosh murabbiyi Igor Tudor Klublar o‘rtasidagi Jahon chempionati guruh bosqichining uchinchi turidan oldingi o‘yin oldidan fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, jamoa o‘z futbolini namoyish etishga harakat qiladi va maydonga imkon qadar kuchli chiqadi. Garchi ular plyoff bosqichiga chiqishni allaqachon ta’minlab qo‘ygan bo‘lsalar ham, «Manchester Siti»ga qarshi o‘yinda g‘alaba qozonishga intiladilar.
Tudor ta’kidlaganidek, u hech qachon jamoasini durang o‘yiniga tayyorlamagan. Finalga yetib borishni istasangiz, kuchli raqiblarni mag‘lub etishni o‘rganishingiz kerak.
Bu o‘yin juda qiziqarli va muhim bo‘ladi. «Yuventus» va «Manchester Siti» jamoalari hozirgacha har biri olti ochko jamg‘argan va qo‘shimcha ko‘rsatkichlar bo‘yicha Turin klubi ustunlikka ega. Har ikki jamoa ham plyoff bosqichiga chiqishni rasmiy tasdiqlagan.
Ushbu o‘yinni jonli matn orqali kuzatib borish imkoniyati mavjud bo‘lib, muxlislar uchun alohida e’tibor qaratilgan. O‘yin yaqinlashar ekan, har ikkala jamoa o‘z kuchini to‘liq namoyish etish uchun maydonga chiqadi va raqobat avj oladi.

Тюдор: «Мы выйдем на поле, чтобы победить Манчестер Сити»
Главный тренер команды «Ювентус» Игорь Тудор высказался перед игрой третьего тура группового этапа клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда будет стараться продемонстрировать свой футбол и выйдет на поле максимально сильной. Хотя они уже обеспечили себе выход в плей-офф, они будут стремиться к победе в матче против «Манчестер Сити».
Как отметил Тудор, он никогда не готовил свою команду к игре вничью. Если хотите дойти до финала, нужно учиться побеждать сильных соперников.
Эта игра будет очень интересной и важной. Команды «Ювентус» и «Манчестер Сити» на данный момент набрали по шесть очков, и по дополнительным показателям клуб из Турина имеет преимущество. Обе команды официально подтвердили выход в плей-офф.
Есть возможность следить за этой игрой в режиме текстовой трансляции, уделяя особое внимание болельщикам. По мере приближения матча обе команды выйдут на поле, чтобы полностью продемонстрировать свои силы, и конкуренция достигнет своего пика.