Alvaro Morata "Milan"dan "Como"ga ko‘chishi mumkin
Hujumchi Alvaro Morata yaqin kelajakda Italiya klubi "Komо" safini kuchaytirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
32 yoshli futbolchi allaqachon Seska Fabregas boshqaruvidagi jamoaga o‘tishga rozilik bildirgan va unga mehnat shartnomasi tayyorlanmoqda. Jurnalist Fabrizio Romano ijtimoiy tarmoqlarda ma’lum qilishicha, hozirda "Milan" klubi "Galatasaray" bilan muzokaralar olib bormoqda. Fevral oyida Morata ijaraga asosan Turkiya klubiga o‘tgan edi.
Ushbu kelishuv bir yil uchun mo‘ljallangan, shuning uchun futbolchini "Komо"ga transfer qilish uchun ushbu shartnomani bekor qilish zarur. Aynan shu mavzu klub rahbarlari o‘rtasida muhokama qilinmoqda. Alvaro Morata ilgari Italiyada nafaqat "Milan", balki "Yuventus" jamoalarida ham o‘ynagan.
Uning tajribasi va mahorati yangi jamoa uchun katta ahamiyatga ega bo‘ladi. "Komо" klubi hamda futbolchi o‘rtasidagi muzokaralar yakunlanishi bilan rasmiy e’lonlar berilishi kutilmoqda.
Futbolchining yangi jamoasida qanday o‘yin namoyish etishi ko‘pchilik tomonidan qiziqish bilan kuzatilmoqda.

Альваро Мората может перейти из "Милана" в "Комо"
Нападающий Альваро Мората может усилить итальянский клуб "Комо" в ближайшем будущем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
32-летний футболист уже дал согласие на переход в команду под руководством Сеска Фабрегаса, и для него готовится трудовой контракт. Журналист Фабрицио Романо сообщил в социальных сетях, что в настоящее время клуб "Милан" ведет переговоры с "Галатасараем". В феврале Мората уже перешел в турецкий клуб на правах аренды.
Это соглашение рассчитано на один год, поэтому для трансфера футболиста в "Комо" необходимо расторгнуть этот контракт. Именно этот вопрос обсуждается между руководством клубов. Альваро Мората ранее играл в Италии не только за "Милан", но и за "Ювентус".
Его опыт и мастерство будут иметь большое значение для новой команды. Ожидается, что после завершения переговоров между клубом "Комо" и футболистом будут сделаны официальные объявления.