Nikolas Marichal: Rossiyada rus tilisiz qiyin bo‘ladi
Moskva "Dinamo" jamoasining legioneri Nikolas Marichal Rossiyada yashash haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U hozirda Moskvada o‘zini yaxshi his qilayotganini, lekin rus tilini bilmaslik ba’zan qiyinchilik tug‘dirishini ta’kidladi. Marichal rus tilini o‘rganish kerakligini aytib, hozircha faqat o‘yin va mashg‘ulotlarda ishlatiladigan so‘zlarni tushunishini ma’lum qildi.
Uning fikricha, rus tili juda murakkab til hisoblanadi.
Nikolas Marichal Urugvaydan kelgan futbolchi bo‘lib, 2022 yil avgustida "Dinamo" klubiga qo‘shilgan. O‘tgan mavsumda u himoyachi sifatida 31 ta o‘yinda maydonga tushib, jamoasiga bitta assistentlik qilgan.
Marichal bilan "Dinamo" o‘rtasida 2029 yil yozigacha mo‘ljallangan uzoq muddatli shartnoma tuzilgan. Transfermarkt sayti uning bozor qiymatini 3,5 million yevro deb baholamoqda.
Ushbu ma’lumotlar jamoaning himoyachisi sifatida Marichalning jamoaga qanchalik muhimligini ko‘rsatadi, shuningdek, uning kelajakdagi imkoniyatlari haqida ham tasavvur beradi. Moskvada yashash va o‘qish hamda tilni yaxshilash orqali u o‘zini yanada qulayroq his qilishi mumkin.

Николас Маричал: В России без русского языка будет трудно
Москвич и легионер команды "Динамо" Николас Маричаль поделился своими мыслями о жизни в России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что сейчас чувствует себя хорошо в Москве, но отсутствие знания русского языка иногда создает трудности. Маричаль сказал, что нужно учить русский язык, и на данный момент он понимает только слова, используемые в игре и на тренировках.
По его мнению, русский язык является очень сложным языком. Николас Маричаль - футболист из Уругвая, который присоединился к клубу "Динамо" в августе 2022 года. В прошлом сезоне он сыграл 31 матч в качестве защитника и сделал одну результативную передачу.
С Маричалем был подписан долгосрочный контракт, рассчитанный до лета 2029 года. Сайт Transfermarkt оценивает его рыночную стоимость в 3,5 миллиона евро.
Эти данные показывают, насколько важен Маричаль для команды в качестве защитника, а также дают представление о его будущих возможностях. Живя и обучаясь в Москве, а также улучшая язык, он может чувствовать себя еще более комфортно.