Kiryakov: Chеlеstini — CSKAdagi yangi eksperiment haqida
Sobiq rus futbolchisi Sergey Kirjakov Moskva CSKAning yangi bosh murabbiyi Fabio Chelestini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, CSKA doimiy ravishda turli eksperimentlarni amalga oshiradi va ko‘pincha xorijlik mutaxassislarga ustunlik beradi. Kirjakovning aytishicha, hozircha CSKA rus murabbiylariga ko‘proq ishonmayapti.
Chelestini o‘tgan juma kuni CSKA bosh murabbiyi etib tayinlandi. U ilgari Shveytsariyaning “Bazel” jamoasini chempionlikka olib chiqqan.
O‘tgan mavsum yakunida CSKA Rossiya Premer-ligasida uchinchi o‘rinni egalladi va Rossiya Kubogini qo‘lga kiritdi. Klubni shu paytgacha serb murabbiy Marko Nikolich boshqargan edi.
Kirjakovning fikricha, CSKAning yangi bosh murabbiyi bilan olib borilayotgan siyosat kelajakda qanday natija berishini vaqt ko‘rsatadi. Klub uchun eng muhimi barqarorlik va mahalliy mutaxassislarga ham imkon berishdir.
Shuningdek, jamoaning yuksalishi uchun mashaqqatli mehnat va to‘g‘ri boshqaruv talab etiladi. Shu bilan birga, Chelestini o‘zining ilgari erishgan yutuqlari bilan jamoaning maqsadlariga mos kelishini isbotlashga harakat qiladi.
CSKA muxlislari yangi murabbiydan yirik g‘alabalar kutmoqda va jamoaning yana yuqori pog‘onaga ko‘tarilishiga umid qilishmoqda.

Кирьяков: Челестини — о новом эксперименте в ЦСКА
Бывший российский футболист Сергей Киряков высказал мнение о новом главном тренере московского ЦСКА Фабио Челестини. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, ЦСКА постоянно проводит различные эксперименты и часто отдает предпочтение иностранным специалистам. Киряков отметил, что на данный момент ЦСКА не очень доверяет российским тренерам.
Челестини был назначен главным тренером ЦСКА в прошлую пятницу. Ранее он вывел швейцарский клуб "Базель" к чемпионству.
По итогам прошлого сезона ЦСКА занял третье место в Российской Премьер-лиге и завоевал Кубок России. Клуб до этого времени возглавлял сербский тренер Марко Николич.
По мнению Кирякова, политика нового главного тренера ЦСКА покажет, какие результаты она принесет в будущем. Для клуба важнее всего стабильность и возможность дать шанс местным специалистам.
Также для роста команды требуется упорный труд и правильное управление. В то же время Челестини будет стараться доказать, что его предыдущие достижения соответствуют целям команды.