Lepski «Dinamo» jamoasining birinchi gol muallifi boʻldi
Moskva “Dinamo” jamoasi Valeriy Karpin boshchiligida o‘zining birinchi golini urdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Do‘stlik uchrashuvida 25-daqiqada hisobni Ivan Lepski ochdi, unga Bitello assistentlik qildi. O‘yin davom etmoqda va hozirgi vaqtda hisob 1:0 “oq-moviylar” foydasiga.
Birinchi bo‘lim tugash arafasida.
Valeriy Karpin iyun oyida “Dinamo” jamoasining bosh murabbiyi bo‘ldi.
Rossiya Futbol Ittifoqi mutaxassis bilan klub va Rossiya terma jamoasidagi lavozimlarni bir vaqtda bajarish bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu terma jamoaning xalqaro musobaqalardan chetlatilgan davriga to‘g‘ri keladi.
Rossiya Premer Ligasi yangi mavsumining starti 18 iyulga belgilangan. “Dinamo” o‘z maydonida birinchi o‘yinda Kaliningraddan kelgan “Baltika” jamoasini qabul qiladi.
Jamoa yangi mavsumda o‘z kuchini sinashga tayyor. Bu o‘yin muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Лепский стал автором первого гола команды «Динамо»
Команда «Динамо» из Москвы под руководством Валерия Карпина забила свой первый гол. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На товарищеском матче на 25-й минуте счет открыл Иван Лепский, ему ассистировал Бителло. Игра продолжается, и в настоящее время счет 1:0 в пользу «бело-голубых».
Перед завершением первого тайма. Валерий Карпин стал главным тренером команды «Динамо» в июне.
Российский футбольный союз достиг соглашения с специалистом о совмещении должностей в клубе и сборной России. Это совпадает с периодом отстранения сборной от международных турниров.
Старт нового сезона Российской Премьер-Лиги запланирован на 18 июля. «Динамо» в своем первом домашнем матче примет команду «Балтика» из Калининграда.