"Barselona" yarim himoyachisi Pablo Torre faoliyatini "Mallorka" klubida davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Manbalarning xabar berishicha, tomonlar kelishuv shartlarini deyarli to‘liq muhokama qilib bo‘lgan. Diario Sport nashrining ma’lumotiga ko‘ra, "Mallorka" 22 yoshli futbolchining 50 foiz huquqlarini sotib oladi.
Shu bilan birga, kataloniyalik klub kelajakda futbolchini sotishda tushadigan summaning yarmiga ega bo‘ladi. Hozirda tomonlar "Barselona" tomonidan talab qilinayotgan ustuvor qayta sotib olish shartini kelishmoqda.
Shuningdek, Pablo Torre ham yangi jamoaga o‘tishga tayyor.
O‘tgan mavsumda Torre "kukun-ko‘k" libosdagi klubi safida 14 o‘yinda maydonga tushib, 4 ta gol urdi va 3 ta assist amalga oshirdi. Transfermarkt sayti uning bozor qiymatini 6 million yevro deb baholagan.
Torre "Rasing" klubining tarbiyalanuvchisi hisoblanadi va yoshiga qaramay, yuqori darajadagi o‘yin ko‘rsatmoqda. Hozirgi transfer kelishuvlari amalga oshsa, futbolchi yangi jamoasida o‘z o‘rnini mustahkamlashga intiladi.

Барселона продает Пабло Торре в клуб Мальорка, условия известны
"Барселона" полузащитник Пабло Торре продолжит свою карьеру в клубе "Майорка". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации источников, стороны почти полностью обсудили условия соглашения. Согласно данным издания Diario Sport, "Майорка" приобретет 50 процентов прав на 22-летнего футболиста.
При этом каталонский клуб получит половину суммы, которая будет получена от продажи футболиста в будущем. В настоящее время стороны обсуждают приоритетное условие обратного выкупа, требуемое "Барселоной".
Также Пабло Торре готов перейти в новую команду. В прошлом сезоне Торре в составе "клуба в синем" провел 14 матчей, забил 4 гола и сделал 3 ассиста. Сайт Transfermarkt оценил его рыночную стоимость в 6 миллионов евро.
Торре является воспитанником клуба "Расинг" и, несмотря на свой возраст, демонстрирует высокий уровень игры. Если текущие трансферные соглашения будут реализованы, футболист будет стремиться укрепить свое место в новой команде.