Hollann 300-golini urib, Yuventusni mag‘lub etdi
Manchester Siti hujumchisi Erling Holann professional faoliyati davomida 300 ta golga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Norvegiyalik futbolchi Jahon klublar chempionati doirasidagi “Yuventus”ga qarshi o‘yinning ikkinchi bo‘limi boshlanishidan oldin maydonga tushdi va yetti daqiqa o‘tib “biankoneri” darvozasini ishg‘ol qilib, hisobni 3:1 ga olib chiqdi. Opta ma’lumotlariga ko‘ra, bu Holann uchun klub va terma jamoalar safida karyerasidagi 300-gol bo‘ldi.
Erling Holann 2023-yil yozida Manchester Sitiga qo‘shildi. Iyul oyida futbolchi 25 yoshga to‘ladi.
LiveResult.ru saytida Manchester Siti va Yuventus o‘rtasidagi o‘yinga matnli onlayn translyatsiya amalga oshirilmoqda. Holannning yuqori darajadagi mahorati jamoaga katta foyda keltirmoqda va uning natijalari jamoa uchun muhim ahamiyatga ega.
Ushbu ko‘rsatkich unga professional futbolchilikdagi muvaffaqiyatlarini yana bir bor tasdiqlash imkonini berdi.

Холланд забил 300-й гол и победил Ювентус
Нападающий Манчестер Сити Эрлинг Холанд достиг 300 голов за свою профессиональную карьеру. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Норвежец вышел на поле перед началом второго тайма матча против "Ювентуса" в рамках чемпионата мира клубов и через семь минут забил в ворота "бианконери", увеличив счет до 3:1. По данным Opta, это был 300-й гол Холанда за клубы и сборные в его карьере.
Эрлинг Холанд присоединился к Манчестер Сити летом 2023 года. В июле футболист исполнился 25 лет.
На сайте LiveResult.ru ведется текстовая онлайн-трансляция матча между Манчестер Сити и Ювентусом. Высокий уровень мастерства Холанда приносит команде большую пользу, и его результаты имеют важное значение для команды.