ясно ветер 0.8 м/с, СЗ
Manchester City yarim himoyachisi Bernardu Silva Klub chempionlari jahon kubogining guruh bosqichining uchinchi turida Juventusga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda (5:2) qozonilgan yirik g‘alabadan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Manchester City jamoasi "biyanconeri"ga imkon qoldirmay, guruhda to‘plagan 9 ochkosi bilan birinchi o‘rinni egalladi. Silva DAZNga bergan intervyusida o‘zlarining maydondagi namoyishini yuqori baholadi. U aytishicha, raqib ulkan kuchga ega bo‘lsa-da, jamoa o‘yinni yaxshi nazorat qilib, to‘p ustidan ishonchli egallik qilgan.
Ayrim individual xatolardan tashqari, bu o‘yin ularning turnirdagi eng yaxshi uchrashuvi bo‘lib qolgan. Guruhda birinchi bo‘lib, pley-offga chiqishganidan juda xursand ekanliklarini ta’kidladi.
Bernardu Silva jamoa Klub chempionlari jahon kubogida sovrin yutishga kelganini va endi maqsadga bir qadam yaqinlashganliklarini bildirdi. Shuningdek, avvalroq Xosep Gvardiola boshchiligidagi jamoa Al-Aynni 6:0 hisobida, Vidad Kasablankani esa 2:0 hisobida mag‘lub etgan edi. Bu g‘alabalar Manchester Cityning turnirdagi o‘zgaruvchan va kuchli o‘yinni ko‘rsatmoqda.
Jamoa endi kelajakdagi o‘yinlarga tayyorgarlik ko‘rmoqda va chempionlikni qo‘lga kiritish uchun bor kuchini sarflamoqda.

Бернарду Силва: Манчестер Сити победил Ювентус
Полузащитник Manchester City Бернарду Силва высказал свои мысли после крупной победы (5:2) над Ювентусом в третьем туре группового этапа Кубка клубных чемпионов мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда Manchester City заняла первое место в группе, набрав 9 очков, не оставив шансов "бьянконери". Силва в интервью DAZN высоко оценил их выступление на поле. Он отметил, что, несмотря на огромную силу соперника, команда хорошо контролировала игру и уверенно владела мячом.
Кроме некоторых индивидуальных ошибок, эта игра осталась их лучшей встречей в турнире. Он подчеркнул, что они очень рады тому, что стали первыми в группе и вышли в плей-офф.
Бернарду Силва заявил, что команда пришла за трофеем в Кубке клубных чемпионов мира и теперь на шаг ближе к своей цели. Также ранее команда под руководством Хосепа Гвардиолы одержала победу над Аль-Айном со счетом 6:0 и над Видадом из Касабланки со счетом 2:0. Эти победы демонстрируют изменчивую и сильную игру Manchester City в турнире.