"Manchester Siti" bosh murabbiyi Xosep Gvardiola yaqinda "Napoli"ga o‘tgan yarim himoyachi Kevin de Bryun haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shahar jamoasi belgiyalik futbolchining muddati tugayotgan shartnomasini yangilashga qaror qilmagan edi. Iyun oyining boshida Kevin o‘z faoliyatini Italiyada davom ettirishi ma’lum bo‘ldi. Gvardiola klubning o‘ziga xos ekanligini ta’kidlab, Kevin eng yaxshi murabbiylardan biri hisoblangan Antonio Kontening jamoasiga o‘tganini aytdi.
"Antonio Konte har doim yaxshi natijalarga erishadi. De Bryunaga muvaffaqiyat va baxt tilayman", – dedi u "Yuventus"ga qarshi bo‘lgan Klublar Jahon chempionati o‘yindan so‘ng. Kevin de Bryune "Manchester Siti" safida o‘n yil davomida o‘ynadi va jamoaning asosiy o‘yinchilaridan biri bo‘ldi.
Uning ketishi klub uchun katta o‘zgarish bo‘lishi mumkin, ammo futbolchining yangi jamoasida muvaffaqiyatli faoliyat ko‘rsatishi uchun barcha sharoitlar mavjud. Kevin yangi muhitda o‘z salohiyatini to‘liq namoyish eta oladi deb umid qilinmoqda.

Гвардиола оценил решение Де Брейне по поводу Наполи
"Манчестер Сити" главный тренер Хосеп Гвардиола недавно ответил на вопрос о полузащитнике Кевине Де Брейне, который перешел в "Наполи". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Городская команда не решила продлевать контракт бельгийского футболиста, срок которого истекает. В начале июня стало известно, что Кевин продолжит свою карьеру в Италии. Гвардиола, подчеркивая уникальность клуба, сказал, что Кевин перешел в команду одного из лучших тренеров Антонио Конте.
"Антонио Конте всегда добивается хороших результатов. Желаю Де Брейне успеха и счастья", – сказал он после матча клубного чемпионата мира против "Ювентуса". Кевин Де Брейне играл за "Манчестер Сити" в течение десяти лет и стал одним из ключевых игроков команды.
Его уход может стать большим изменением для клуба, но у футболиста есть все условия для успешной карьеры в новой команде. Ожидается, что Кевин сможет полностью раскрыть свой потенциал в новой среде.