Chistyakov Rostovga qaytdi: "Futbolni sog‘indim"
Himoyachi Dmitriy Chistyakov yaqinda "Rostov" klubiga qaytgani e'lon qilindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi o‘zining transferi haqida fikr bildirdi. Chistyakovning so‘zlariga ko‘ra, u muntazam ravishda maydonga tushishni istaydi, bunday imkoniyat "Zenit"da unga berilmagan edi.
U futbol o‘ynashni sog‘inganini va imkon qadar ko‘proq o‘yin vaqtiga ega bo‘lishni xohlayotganini aytdi. Hozirda uning fikrlari shunday, kelajakda nima bo‘lishini esa faqat vaqt ko‘rsatadi. O‘tgan mavsumda Dmitriy Chistyakov "Zenit" tarkibida Rossiya Kubogi doirasida sakkizta o‘yinda jami 504 daqiqa maydonda bo‘ldi.
Premyer-liga o‘yinlarida esa qatnashmadi. Futbolchi 31 yoshda bo‘lib, Rossiya milliy terma jamoasi safida to‘rtta o‘yin o‘tkazgan.
Uning "Rostov"ga qaytishi klub va futbolchi uchun yangi sahifa ochilishi sifatida baholanmoqda. Endi Chistyakov maydonda ko‘proq ishtirok etib, o‘zini tiklashga intiladi.
Bu transfer uning faoliyatida muhim bosqich bo‘lib, o‘zining tajribasi va malakasini ko‘rsatish imkoniyatini beradi.

Чистяков вернулся в Ростов: "Я соскучился по футболу"
Защитник Дмитрий Чистяков недавно был объявлен о возвращении в клуб "Ростов". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист высказал свое мнение о своем трансфере. По словам Чистякова, он хочет регулярно выходить на поле, такая возможность не была предоставлена ему в "Зените".
Он сказал, что соскучился по игре в футбол и хочет иметь как можно больше игрового времени. В настоящее время его мысли таковы, а что будет в будущем, покажет только время. В прошлом сезоне Дмитрий Чистяков провел в составе "Зенита" в рамках Кубка России восемь матчей, в общей сложности 504 минуты на поле.
В играх Премьер-лиги он не участвовал. Футболисту 31 год, он провел четыре игры в составе сборной России.
Его возвращение в "Ростов" рассматривается как новая страница для клуба и футболиста. Теперь Чистяков стремится больше участвовать в играх и восстановиться.
Этот трансфер станет важным этапом в его карьере, предоставляя возможность продемонстрировать свой опыт и квалификацию.